"Ворогу має бути приємно". У ГУР розповіли про українські розроблення далекобійної зброї

Українська зброя "надзвичайно якісна", зазначив Юсов
Фото: mediacenter.org.ua

Україна продовжує розроблення зброї далекого радіусу дії, яку можна буде використовувати для ударів не лише по окупованих районах, а й по території країни-агресора Росії. Про це сьогодні, 2 вересня, в ефірі національного телемарафону повідомив представник Головного управління розвідки Міноборони України Андрій Юсов. Відеозапис опубліковано на YouTube-каналі "Факти ICTV".

Президент України Володимир Зеленський 31 серпня повідомив, що українська далекобійна зброя уразила ціль на відстані 700 км. Цього самого дня секретар РНБО Олексій Данілов опублікував відео запуску бойової ракети, зробленої в Україні. Він зазначив, що випробування вітчизняних ракет відбуваються успішно, а застосування – ефективне.

"Ця зброя надзвичайно якісна. Я думаю, ворогу має бути приємно, що такі сучасні розробки летять на його територію. Зрештою вони ж на щось розраховували, коли нападали на Україну", – сказав в ефірі марафону Юсов.

За його словами, результати цих випробувань, а також іншої зброї, яку тестують, є "добрими й позитивними".

Юсова запитали про можливості нової зброї та її дальність.

"Давайте не будемо полегшувати завдання ГРУ Генштабу РФ. Нехай вони самостійно вивчають усі ці речі. У будь-якому випадку мова йде про комбінування методів, сил і засобів. Думати, що якщо озвучено відстань 700 км, то вони сховаються на відстані 800 км або 1 тис., – для них точно немає жодних підстав", – відповів представник ГУР.

Данілов, говорячи про ураження цілей у РФ, зазначив 1 вересня, що внаслідок розроблень у межах ракетної програми "і 1 тис. км, і більше" уже "не будуть великою проблемою" для України.

Контекст:

Згідно з підрахунками BBC, 2023 року країну-агресора Росію й окуповані Росією території України атакували за допомогою безпілотників понад 190 разів. Найчастіше атак зазнавали Брянська й Бєлгородська області Росії, які межують з Україною, а також окупований український півострів Крим.

Протягом останніх місяців посилилися атаки на Москву і Московську область, яка розташована приблизно за 450 км від кордону з Україною. Кілька разів безпілотники долітали до столиці Росії. Зокрема, 3 травня два дрони долетіли до Кремля й пошкодили купол Сенатського палацу.

У ніч на 30 серпня безпілотники атакували щонайменше шість російських регіонів, а також тимчасово окупований Росією Крим. Російські ЗМІ та британська розвідка оцінюють цю атаку на РФ як найбільшу з початку повномасштабної війни. У ГУР підтвердили, що внаслідок удару по військовому аеродрому у Пскові знищено чотири літаки Іл-76.

Міністерство оборони країни-агресора під час нічної атаки відреагувало на появу БПЛА в Калузькій, Рязанській, Московській областях, але не прокоментувало того, що сталося у Пскові, де було знищено й пошкоджено військово-транспортні Іл-76.

Російські окупанти звинувачують в атаках Україну. Україна зазвичай не бере на себе відповідальності за атаки, але Зеленський заявляв, що повернення війни на територію Росії – "неминучий, природній і цілком справедливий процес".