Росія не збирається покидати Раду Європи – постпред РФ

У РФ заявили. що питання виходу з Ради Європи зараз не є актуальним
Фото: ЕРА

Виплати внесків до бюджету Ради Європи з боку Росії можливі тільки після відновлення російського представництва в Парламентській асамблеї Ради Європи, повідомив постійний представник РФ при РЄ Іван Солтановський.

Росія не збирається покидати Раду Європи, заявив в інтерв'ю "Известиям" постійний представник РФ при Раді Європи Іван Солтановський.

Він підкреслив, що цей майданчик важливий для реалізації національних інтересів Росії.

За словами представника Росії, роботу делегації в Раді Європи не переривають, більше того, росіяни активно відстоюють позицію про побудову єдиної Європи "без розмежовувальних ліній".

Солтановський заявив, що Україна, "яка після держперевороту і возз'єднання Криму з Росією зайняла чітку антиросійську позицію", намагається "відкрито шантажувати" організацію виходом із ПАРЄ у разі повернення туди російської делегації.

"Робота з Парламентською асамблеєю Ради Європи триває  діалог між російськими Федеральними зборами та Асамблеєю, зокрема і на рівні глав міжнародних комітетів, відбувається досі. Представники нашого парламенту брали участь у роботі спеціального комітету, створеного для розгляду питань, пов'язаних із роботою національних делегацій у ПАРЄ", – зазначив Солтановський.

Він сказав, що питання виходу з Ради Європи зараз не є актуальним.

"Кризи рано чи пізно закінчуються. Ми всі прекрасно знаємо, що грюкнути дверима легко, набагато складніше повернутися", – сказав російський представник.

Він додав, що виплати внесків у бюджет РЄ з боку Москви можливі тільки після відновлення російського представництва в ПАРЄ.

"Деякі країни воліють утриматися від того, щоб відкрито підтримувати нас. Однак про необхідність виходу Ради Європи зі структурної кризи вже говорить більшість країн – членів організації", – додав Солтановський.

Росію позбавили права голосу в ПАРЄ у квітні 2014 року – відразу після анексії Криму та початку військових дій на Донбасі. 28 січня 2015 року ПАРЄ ухвалила резолюцію, у якій продовжила санкції проти Росії і позбавила її права голосу до квітня. На знак протесту делегація РФ заявила, що припиняє свої контакти з ПАРЄ до кінця 2015 року. РФ відмовилась подавати заявку на підтвердження повноважень на 2016-й і 2017 роки.

У вересні 2017 року віце-спікер Держдуми РФ Петро Толстой заявив, що Росія не буде фінансувати ПАРЄ у 2018 році.

Сума щорічного внеску Росії на фінансування ПАРЄ становить приблизно €40 млн.

29 червня 2018 року бюро ПАРЄ за підсумками засідання у Страсбурзі ухвалило постанову про термінове розроблення рішення, яке дасть змогу повернути російську делегацію до роботи в асамблеї.

"Підготувати до сесії в жовтні 2018 року доповідь із пропозиціями щодо доповнень і змін тих правил асамблеї, які стосуються підтвердження і спростування повноважень та прав національних делегацій", – ідеться в документі.

Наразі ПАРЄ має право накладати обмеження на делегації країн, які грубо порушують принципи Ради Європи. Остаточне рішення, як очікують, буде ухвалено на жовтневій сесії асамблеї.