SIPRI: Протягом року у світі скоротилася кількість ядерної зброї
Великі держави поступово скорочують свої ядерні арсенали, але вкладають кошти в їх модернізацію, ідеться в щорічній доповіді інституту SIPRI.
Протягом 2016 року кількість ядерних боєголовок у світі скоротилася на 460 одиниць. Про це йдеться у звіті Стокгольмського міжнародного інституту досліджень проблем миру (SIPRI), оприлюдненому на сайті інституту в понеділок, 3 липня.
Зазначають, що дев'ять ядерних держав світу – США, Росія, Великобританія, Франція, Китай, Індія, Пакистан, Ізраїль та Північна Корея, – мають приблизно 14935 ядерних боєголовок. У 2015 році їх було 15 395, ідеться у звіті. У середині 1980-х років у світі нараховували 70 тис. ядерних боєголовок.
Фахівці інституту наголошують, що немає жодних ознак того, що ядерні держави готові відмовлятися від своїх ядерних арсеналів найближчим часом. Вони інвестують у модернізацію цієї зброї.
США протягом наступних дев'яти років планують витратити понад $400 млрд на підтримку і оновлення свого ядерного арсеналу. До 2040 року ці витрати можуть становити майже $1 трлн. Інші держави, які мають значно менші арсенали, теж інвестують у відновлення своєї ядерної зброї.
За оцінками SIPRI, Північна Корея має від 10 до 20 ядерних боєголовок.
Зараз на частку США і РФ припадає понад 90% всієї ядерної зброї у світі. Відповідно до російсько-американського договору про ядерне роззброєння, який набув чинності у 2011 році, кількість стратегічних боєголовок у кожної сторони має бути скорочено до 1550 одиниць до лютого 2018 року.
У травні 2016 року тодішній президент США Барак Обама заявив, що Росія не виказує зацікавленості у скороченні запасів ядерної зброї.