У Бундестазі заявили, що Німеччина має переглянути позицію щодо "Північного потоку – 2"

Реттген: Європейці, можливо, були дуже наївними в минулому
Фото: ЕРА

Західна Європа має визнати, що недостатньо серйозно ставилася до загрози, яка походить від Росії, у 2014 році, заявив голова комітету Бундестагу з питань зовнішньої політики Норберт Реттген.

Німеччина має терміново переглянути спірний проект газопроводу "Північний потік – 2". Про це у статті для британського видання The Guardian заявив голова комітету Бундестагу з питань зовнішньої політики Норберт Реттген.

Західна Європа має визнати, що недостатньо серйозно ставилася до загрози, яка походить від Росії, у 2014 році, зазначив він.

На думку політика, не можна відкидати подальшої агресії Росії щодо України, яка може полягати у вторгненні в прибережну зону Азовського моря для захоплення сухопутного шляху до окупованого Криму.

Реттген підкреслив, що без виконання Росією Мінських угод не можна говорити і про скасування санкцій.

За його словами, насамперед реакція ЄС має бути послідовною та одностайною: наша найбільша сила полягає в нашій єдності. Про військові засоби не може бути й мови, слід брати до уваги всі заходи, окрім війни. 

Він нагадав, що завжди критикував будівництво "Північного потоку – 2".

Навряд чи він є суто комерційним проектом, він має сильні геополітичні наслідки, підкреслив Реттген.

За його словами, Росія мусить гарантувати, що транзит газу через Україну буде відбуватиметься й надалі.

Євросоюз має підтримувати діалог із Росією, інакше в Україні не буде миру, зазначив німецький депутат. У відносинах із президентом РФ Володимиром Путіним Західу потрібне стратегічне терпіння, а там, де це можливо, мають вирішувати спільні інтереси. Реттген додав, що європейці, можливо, були дуже наївними в минулому, "але якщо ми будемо триматися разом, зможемо розробити політику, яка буде працювати на майбутнє".

"Північний потік – 2" – другий газопровід, який має зв'язати Росію з Німеччиною дном Балтійського моря. Протяжність маршруту – понад 1200 км, потужність нового трубопроводу становитиме 55 млрд м&³3; газу на рік. Вартість проекту – €9,5 млрд, його порівну фінансують російський "Газпром" і п'ять європейських компаній. У "Газпромі" прогнозують, що "Північний потік – 2" введуть в експлуатацію до кінця 2019 року.

Німеччина, Фінляндія і Швеція дозволили прокладати трубопровід через свою територію, Данія – ні. Оператор проекту запропонував побудувати трубопровід в обхід Данії.

Влада України, Польщі, Угорщини, Молдови, Румунії, Чехії, Словаччини, Латвії, Литви та Естонії вважає "Північний потік – 2" загрозою для енергетичної безпеки Європи.

12 листопада міністр закордонних справ Павло Клімкін і американська делегація на чолі з міністром енергетики США Ріком Перрі домовилися, що країни будуть спільними зусиллями протидіяти реалізації проекту "Північний потік – 2".

Після інциденту із захопленням російськими силовиками українських військових кораблів у Чорному морі в Держдепартаменті зазначили, що США будуть говорити з Євросоюзом про можливе закриття "Північного потоку – 2".

12 стало відомо, що у Конгресі США ухвалили резолюцію проти "Північного потоку – 2".