Заступник глави МЗС України Кислиця: Повернення делегації РФ у ПАРЄ без виконання умов просто дискредитує Раду Європи
Заступник міністра закордонних справ України Сергій Кислиця зазначив, що зараз рано говорити про повернення російської делегації в Парламентську асамблею Ради Європи.
Повернення російської делегації в Парламентську асамблею Ради Європи (ПАРЄ) без виконання країною відповідних умов дискредитує організацію, заявив заступник міністра закордонних справ України Сергій Кислиця 22 листопада в коментарі агентству "Інтерфакс-Україна".
"Я бачу загрозу в тому, що безумовне повернення російської делегації до ПАРЄ без виконання жодного пункту умов, воно просто дискредитує Раду Європи на радість Російській Федерації, і українські парламентарії залишаться наодинці в процесі законодавства", – зазначив він.
Кислиця виключив вихід української делегації ПАРЄ в разі повернення Росії.
"Звичайно, ми залишимося членами, звичайно, ми інакше ставитимемося до взаємодії з тими в Раді Європи і ПАРЄ, хто реально долучився до підривання авторитету організації, якщо це станеться", – заявив він.
На думку Кислиці, Київ може втратити в особі Ради Європи важливого партнера й експерта у разі повернення російської делегації. Він підкреслив, що зараз рано говорити про такий сценарій розвитку подій.
Росію було позбавлено права голосу в ПАРЄ у квітні 2014 року – відразу після анексії Криму та початку військових дій на Донбасі. 28 січня 2015 року ПАРЄ ухвалила резолюцію, у якій продовжила санкції проти Росії і позбавила її права голосу до квітня.
На знак протесту делегація РФ заявила, що припиняє свої контакти з ПАРЄ.
Протягом 2016 року і минулих дев'яти місяців 2017-го делегація РФ не брала участі в роботі асамблеї.
11 жовтня Парламентська асамблея ухвалила резолюцію 2186, у якій ідеться про необхідність гармонізувати правила участі та представництва країн-членів в обох статутних органах Ради Європи, ПАРЄ та комітеті міністрів. У документі наголошують, що зараз існує неузгодженість у складі цих двох органів Ради Європи, адже Росія в роботі асамблеї участі не бере.
24 листопада на засіданні постійного комітету ПАРЄ в Копенгагені можуть провести дебати щодо дій, необхідних для виконання резолюції 2186.
У вересні віце-спікер Держдуми РФ Петро Толстой заявив, що Росія не буде фінансувати ПАРЄ у 2018 році. Сума щорічного внеску Росії на фінансування ПАРЄ становить приблизно €40 млн.