Знайома росіянина, який потрапив у полон у Сирії: Якщо солдат-найманець гине, родичам заборонено відкривати труну
Знайома росіянина Романа Заболотнього, якого могли стратити бойовики ІДІЛ, повідомила, що тіла загиблих у Сирії найманців рідним передають через кілька місяців після їхньої загибелі і ніхто не знає, де їх зберігають до цього.
У разі загибелі найманців приватної військової компанії (ПВК) "Вагнер" у Сирії, рідним залишається тільки сподіватися, що вони зможуть поховати їхні тіла, які з великою затримкою привозять у цинкових трунах. Про це в інтерв'ю "Радио Свобода" розповіла знайома росіянина Романа Заболотнього, який потрапив у полон до бойовиків ІДІЛ.
"У "Вагнера" база в Краснодарському краї, військова база Молькіно. Туди запрошують бійців, заманюють дуже великими сумами. 240 тис. на місяць вони обіцяють, а насправді платять 160. За загиблого солдата вони дають від 1,3 мільйона ($22,3 тис. – "ГОРДОН") до 3 мільйонів ($51,6 тис. – "ГОРДОН"). Залежно від його розряду і того, ким він був – командиром або звичайним солдатом-найманцем. Вони дійсно йдуть гинути", – повідомила співрозмовниця видання.
Жінка розповіла, що зараз вона чекає, коли прибуде на батьківщину тіло ще одного загиблого у Сирії її знайомого, про смерть якого від осколкового поранення в голову рідним уже повідомили.
"У нас немає контактів Вагнера, на зв'язок він не виходив, нічого. Ми вчора зателефонували в аеропорт Ростова-на-Дону, куди, за ідеєю, має надходити "вантаж-200". Вони повідомили, що 28 вересня якийсь Драчов Володимир, представник Вагнера, забирав "вантаж-200". Що 28 вересня надійшло 12 місць, ну ви розумієте, 12 трун. Де вони зараз, ми не знаємо. Ми зателефонували у всі морги, усі судмедекспертизи. Ніхто ніде не знає, де їх зберігають, що з ними відбувається і коли люди взагалі отримають похоронку. Вона приходить набагато пізніше від дня смерті – на місяць, на два. Якщо солдат-найманець гине, підписують договір про передавання тіла родичам, і цинкову труну заборонено відкривати", – підкреслила вона.
Співрозмовниця видання припустила, що тіла загиблих вивозять у Краснодарський край.
"Люди знають, що їхній син загинув, але не знають, коли чекати його тіла і чи буде воно взагалі. І в якому стані. Після осколкового поранення в голову тіло можна впізнати. Я не розумію, чому вони тіла не дають упізнати родичам, чекають незрозуміло скільки часу. Тіло ж псується", – підсумувала вона.
28 вересня в ІДІЛ заявили, що взяли в полон двох російських військових. 3 жовтня ісламісти оприлюднили відео, на якому двоє чоловіків, що назвалися Романом Заболотнім і Григорієм Цуркану, зі слідами побоїв на обличчях розповідають про свій полон.
У міноборони РФ спростували інформацію про полон своїх військових бойовиками ІДІЛ.
3 жовтня російська незалежна розслідувальна група Conflict Intelligence Team повідомила, що Заболотнього і Цуркану, захоплених терористами в Сирії, рекрутувала приватна військова компанія "Вагнер".
За словами брата Григорія Романа, до відрядження в Сирію той двічі приїжджав на Донбас, щоб воювати на боці проросійських бойовиків.
5 жовтня депутат міської думи Ростова-на-Дону Анатолій Котляров повідомив про страту Заболотнього. Цього ж дня заступник голови комітету Держдуми РФ із СНГ, євразійської інтеграції та справ співвітчизників Віктор Водолацький заявив, що другого полоненого росіянина теж убили.