Держдума РФ у першому читанні підтримала законопроєкт, який примушує бізнес до держзамовлення на користь армії
Держдума Росії 6 липня схвалила у першому читанні урядовий законопроєкт, який дає владі змогу вводити "спеціальні заходи" в економіці для забезпечення "контртерористичних та інших операцій за межами території РФ". Про це свідчать дані системи забезпечення законодавчої діяльності Росії.
У пояснювальній записці до проєкту закону йдеться, що російський уряд має намір набути такого права для забезпечення, зокрема, "спеціальної військової операції" в ОРДЛО та на вільних територіях України.
Також у пояснювальній записці наголошують на виникненні "короткострокової підвищеної потреби в ремонті озброєння та військової техніки й забезпеченні матеріально-технічними засобами". А за умов санкцій проти РФ цю потребу можна задовольнити, якщо "тимчасово зосередити зусилля в окремих галузях економіки".
Як зазначає "Русская служба BBC", законопроєкт, який Кабмін РФ подав до Держдуми 30 червня, передбачає "дозавантаження" виробничих потужностей військово-промислового комплексу Росії. Для цього уряд країни-агресора хоче набути права залучати співробітників підприємств до роботи в нічний час, а також у вихідні та святкові дні. Отже, влада РФ пропонує механізм переведення економіки на "військові рейки", коли задля потреб фронту дозволяють використовувати будь-які ресурси – як потужності бізнесу, так і працю громадян.
Про воєнний стан у тексті законопроєкту не згадують.
Наразі проєкт закону скеровано на розгляд Держдумою у другому читанні із трьох.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
Президент РФ Володимир Путін оголосив про вторгнення російських військ в Україну 24 лютого, сказавши, що це "спецоперація", мета якої – "демілітаризація та денацифікація України".
17 травня The Moscow Times із посиланням на дані мінфіну РФ повідомила, що у квітні кожен день війни проти України обходився бюджету Росії в середньому у 21 млрд руб. (майже $321 млн).