До студії телеканала "Белсат" у Мінську прийшли силовики. Вони затримали технічних працівників
Силовики затримали кількох технічних співробітників, ведучого програми Гліба Лободенка не затримали.
Причина візиту силовиків незрозуміла. Журналісти також не знають, чому затримали співробітників каналу.
Заступник директора телеканала "Белсат" Олексій Диковицький 1 грудня 2020 року повідомив, що за свою професійну діяльність не стикався в Білорусі з таким жорстоким ставленням до журналістів із боку влади, як після початку протестів.
"Белсат" – польський супутниковий телеканал білоруською мовою. Він розпочав мовлення 10 грудня 2007 року у Міжнародний день прав людини, ідеться на його сайті. Це єдиний незалежний білоруський телеканал. Десятки його журналістів, які працюють у Білорусі, в різний час заарештовували, вони заплатили понад $118 тис. штрафів.
Контекст:
9 серпня 2020 року в Білорусі провели вибори президента, після яких почалися масові акції протесту незгодних із результатами голосування. За офіційними даними, перемогу в них здобув Олександр Лукашенко, який перебуває при владі з 1994 року і за якого проголосувало 80,1% виборців. Друге місце з 10,1% голосів посіла опозиціонерка Світлана Тихановська. Водночас альтернативні екзитполи свідчили про протилежну картину – упевнену перемогу Тихановської.
Білоруські силовики жорстко розганяли мітинги, використовуючи світлошумові гранати, гумові кулі й водомети. За час протестів сотні демонстрантів дістали травми й поранення. За даними правозахисного центру "Весна", із серпня у країні затримали понад 25 тис. осіб, сумарно їм дали до 100 тис. діб арешту. Влада заявляла про чотирьох загиблих учасників мітингів, опозиція – про вісьмох.
23 вересня Лукашенко провів таємну церемонію інавгурації, уперше в історії Білорусі її не анонсували й не транслювали по телебаченню. Низка держав, зокрема США, Великобританія, Канада, Німеччина, Латвія, Литва, Норвегія, Польща, Данія, Україна та Чехія, не визнали інавгурації Лукашенка.
Опозиція наполягає на проведенні нових виборів у Білорусі. Лукашенко заявив, що спочатку у країні треба змінити конституцію (проєкт нової конституції, за його словами, презентують 2021 року), а вже після цього провести нові вибори.
Станом на 21 травня в Білорусі політичними в'язнями визнано 406 осіб, повідомив правозахисний центр "Весна". Більшість із них потрапила під кримінальне переслідування після президентських виборів.