Джонсон порівняв світову спільноту із Джеймсом Бондом

Джонсон: Не всі з нас мають вигляд, як у Джеймса Бонда, але ми маємо можливість і обов'язок зрештою розпочати знешкоджувати цю бомбу
Фото: EPA
Прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон, виступаючи 1 листопада у Глазго на конференції ООН щодо зміни клімату, порівняв світову спільноту із секретним агентом Джеймсом Бондом, який має врятувати світ. Його промову опубліковано на сайті британського уряду.

Він порівняв кліматичну кризу зі сценарієм апокаліпсису із "бондіани".

"Бонд часто у своїх фільмах виявляється прив'язаним до машини Судного дня, відчайдушно намагаючись зрозуміти, якого кольору дріт витягнути, щоб від'єднати його, тоді як електронний годинник безжально відраховує секунди до вибуху, який покладе край людству. Сьогодні ми практично в тій самій ситуації, любі світові лідери, у якій був Джеймс Бонд. Але трагедія в тому, що це не фільм, і машина Судного дня, яку треба зупинити, – реальна", – заявив Джонсон.

Він наголосив, що діяти треба негайно, інакше буде занадто пізно.

За словами політика, якщо загальносвітова температура підніметься ще на два градуси за Цельсієм, то під загрозою буде постачання продовольства мільйонам людей, на три градуси – і зросте кількість природних катаклізмів, на чотири градуси – "і можна буде попрощатися з цілими містами".

Він закликав поступово відмовитися від використання автомобілів із вуглеводневими двигунами внутрішнього згоряння, припинити використання вугільних електростанцій, саджати більше дерев та припинити вирубування лісів.

Водночас прем'єр-міністр Великобританії наголосив, що успіху неможливо досягти лише завдяки зусиллям держав, зобов'язаний долучитися також приватний сектор.

"Ми можемо не почуватися як Джеймс Бонд, і не всі з нас мають вигляд, як у Джеймса Бонда, але ми маємо можливість і обов'язок зробити цей саміт моментом, коли людство зрештою почне знешкоджувати цю бомбу", – резюмував політик.

Контекст:

26-ту конференцію ООН щодо зміни клімату проводять у Глазго (Великобританія). Її відкрили 31 жовтня, вона триватиме до 12 листопада. Саміт збере представників країн для прискорення дій щодо досягнення цілей Паризької угоди, зазначили на офіційному сайті заходу.

Паризька кліматична угода, яка набула чинності 4 листопада 2016 року, передбачає заходи щодо недопущення зміни клімату. Для початку її дії необхідно, щоб документ ратифікувало щонайменше 55 країн, які разом викидають понад 55% парникових газів у світі. Договір має замінити Кіотський протокол, який закріплював нормовані зобов'язання щодо скорочення викидів парникових газів. Документ ратифікувало вже понад 180 країн.

Минулий рік став безпрецедентним за екстремальними погодними та кліматичними катаклізмами, заявив генсек ООН Антоніу Гутерріш 6 травня 2021 року. Він сказав, що людство рухається "до катастрофічного підвищення температури на 2,4 °C до кінця сторіччя".

Протягом найближчих десятиріч людство зіткнеться з новими температурними рекордами через стрімку зміну клімату на Землі, ідеться в дослідженні журналу Nature.

Європейська комісія 14 липня цього року презентувала програму боротьби зі зміною клімату. План програми передбачає скорочення викидів парникових газів щонайменше на 55% до 2030 року порівняно з рівнем 1990 року. До 2050 року викиди хочуть звести до нуля.

На саміті G20, який провели 30–31 жовтня 2021 року в Римі, лідери країн досягли згоди про вжиття всіх можливих заходів для обмеження зростання глобального потепління на рівні, на 1,5 °С вищому за доіндустріальний. Проте учасники саміту визнали, що досягнення цієї мети потребуватиме значних та ефективних заходів і зобов'язань усієї світової спільноти.