Головний інфекціоніст США сумнівається, що використання вакцини Johnson & Johnson заборонять через випадки тромбозу

У США вакциною Johnson & Johnson зробило щеплення майже 8 млн осіб
Фото: ЕРА
Використання вакцини проти коронавірусної інфекції COVID-19 виробництва компанії Johnson & Johnson "у тій чи іншій формі" відновлять у США, вважає головний інфекціоніст країни, директор Національного інституту вивчення алергічних та інфекційних захворювань США Ентоні Фаучі.

В інтерв'ю каналу NBC, яке вийшло 18 квітня, він сказав, що очікує остаточного рішення Центру з контролю і профілактики захворювань (CDC) і Управління з нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів (FDA) щодо застосування вакцини до 23 квітня.

"Думаю, до п'ятниці ми дізнаємося, у якому напрямку ми йдемо. [...] За моїми оцінками, ми продовжуватимемо використовувати її в тій чи іншій формі. Я дуже сумніваюся, що вони просто заборонять її. Я не думаю, що це станеться", – сказав Фаучі.

Він припускає, що, "найімовірніше, буде якесь попередження, або обмеження, або оцінка ризику".

CDC рекомендував зупинити вакцинацію цим препаратом через випадки тромбозу у шести жінок віком від 18 до 43 років. Згустки крові у них фіксували в поєднанні з низьким рівнем тромбоцитів. Загалом, за даними центру, у США вакцину Johnson & Johnson отримало майже 8 млн осіб.

Фаучі підкреслив, що у мільйонів людей, які отримали вакцину, не розвинулися побічні ефекти і "це дуже рідкісна подія".

Контекст:

Про випадки тромбозу після вакцинації Johnson & Johnson повідомляли і в Європі. Європейське агентство з лікарських препаратів 9 квітня розпочало перевірку можливого зв'язку між вакцинацією препаратом Johnson & Johnson і випадками появи тромбів. 13 квітня компанія відклала початок застосування своєї вакцини в Європі через випадки тромбозу.

Препарат Johnson & Johnson – перша зареєстрована ВООЗ вакцина проти коронавірусу, яка вимагає введення однієї дози. У США його схвалили наприкінці лютого, препарат став третім схваленим у Штатах після Moderna і Pfizer/BioNTech. Також цю вакцину дали дозвіл для застосування в Канаді та Євросоюзі.

У Johnson & Johnson заявляли, що, за попередніми результатами третьої фази клінічних випробувань, ефективність вакцини становила від 66% до 72%. У дослідженні брало участь 43 783 особи. Вакцину можна буде зберігати протягом двох років за температури -20 °C, не менше ніж три місяці її можна зберігати за температури +2...+8 °C.