Гончаренко допускає, що проросійське лобі спробує вплинути на нового президента ПАРЄ
Нардеп від Блоку Петра Порошенка Олексій Гончаренко, який представляє Україну в ПАРЄ, висловив упевненість, що новий президент асамблеї Мікеле Ніколетті "засвоїв урок" із екс-президентом Педро Аграмунтом, який співробітничав з РФ.
Немає причин уважати, що новий президент Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) Мікеле Ніколетті є відверто проросійським. Про це сьогодні у Страсбурзі (Франція) заявив телеканалу "112 Україна" народний депутат від Блоку Петра Порошенка Олексій Гончаренко.
Сьогодні у своїй інавгураційній промові Ніколетті висловив жаль у зв'язку з відсутністю на сесії російської делегації.
"Є велике проросійське лобі сьогодні тут, яке намагається вплинути на ситуацію, у тому числі, безумовно, вони будуть намагатися вплинути на нового президента пана Ніколетті. Ми сподіваємося, що Ніколетті займе виважену позицію і буде вимагати головного – щоб Росія виконала ті резолюції, які ПАРЄ вже прийнято", – сказав Гончаренко.
Він уточнив, що мова йде про припинення війни на Донбасі, деокупацію Криму, дотримання прав людини та інші рішення Парламентської Асамблеї.
На думку нардепа, Ніколетті пам'ятає історію з попередником, екс-президентом ПАРЄ Педро Аграмунтом.
"Відкрито співпрацювати з путінським режимом – це надзвичайно токсично для будь-якого європейського політика. Цей урок засвоїли всі, повірте мені, в тому числі, я впевнений, і пан Ніколетті", – заявив Гончаренко.
30 червня 2017 року 158 делегатів ПАРЄ підписали офіційну пропозицію про процедуру відсторонення Аграмунта від посади президента. Питання про його відставку порушили після того, як він у березні на чолі делегації депутатів асамблеї і Держдуми Росії прибув до Сирії, хоча РФ позбавлена у ПАРЄ права голосу. 6 жовтня Аграмунт подав у відставку.
10 жовтня президентом ПАРЄ обрали главу делегації Кіпру Стеллу Кіріакідес. Вона стала 30-м президентом організації і третьою жінкою на цій посаді.
Ніколетті обрали президентом ПАРЄ 22 січня. Термін його повноважень становить один рік із можливістю продовження на аналогічний період.
Росію позбавили права голосу в ПАРЄ у квітні 2014 року – відразу після анексії Криму та початку воєнних дій на Донбасі. 28 січня 2015 року ПАРЄ ухвалила резолюцію, в якій продовжила санкції проти Росії і позбавила її права голосу до квітня. На знак протесту делегація РФ заявила, що припиняє свої контакти з ПАРЄ.
У 2016 і 2017 роках делегація РФ не брала участі в роботі асамблеї.
14 вересня 2017 року віце-спікер Держдуми РФ Петро Толстой заявив, що Росія не буде фінансувати ПАРЄ у 2018 році.
25 грудня спікер Ради Федерації РФ Валентина Матвієнко зазначила, що Росія повернеться в ПАРЄ, коли "дискримінацію буде усунено".
11 січня 2018 року Толстой сказав, що Росія не буде спрямовувати делегацію на зимову сесію ПАРЄ. За його словами, РФ не буде працювати в ПАРЄ, оскільки в регламент не внесли "гарантій недискримінації прав національних делегацій", на яких наполягала Москва.