"Історія про розп'ятого хлопчика". Білорусь заявила про загибель мігранта на білорусько-литовському кордоні, у Литві відповіли
Повідомило про це державне агентство БЕЛТА.
Інцидент нібито стався в районі населеного пункту Беняконі Гродненської області. У Держприкордонкомітеті заявили, що чоловіка прикордонники виявили у важкому стані, почали надавати медичну допомогу, але той помер.
Перед цим Telegram-канал "Пул первого", що інформує про діяльність Олександра Лукашенка, який вважає себе президентом Білорусі, писав про смерть мігранта з Іраку. Той нібито повертався з Литви і "помер на руках" у прикордонника.
Як пише BNS, литовські прикордонники заявили, що дізналися про інцидент зі ЗМІ та не отримували жодної інформації про це від Держприкордонкомітету Білорусі.
Прем'єр-міністерка Литви Інгріда Шимоніте сказала, що їй теж невідомо про будь-які ексцеси на кордоні з Білоруссю, повідомляє Delfi.
За все, що відбувається на території Білорусі, відповідальна влада цієї країни, наголосила вона. За словами Шимоніте, ідеться про пропаганду і фейки.
У Литві "знають історію про розп'ятого хлопчика в Україні й усі інші брехливі новини, які в таких ситуаціях використовували", сказала Шимоніте. Появи такої інформації, на її думку, слід було очікувати. Посадовці Литви виконують свої обов'язки, "а за те, кого і де знайшли на території Білорусі, влада Білорусі відповідає сама", додала вона.
Контекст:
За даними міністерства внутрішніх справ Литви станом на 3 серпня, 2021 року литовсько-білоруський кордон незаконно перетнуло 4026 мігрантів.
У Литві вважають, що Лукашенко навмисно послабив контроль над кордоном зі свого боку. У міноборони Литви заявляли, що Білорусь інструктує нелегалів на кордоні. Шимоніте стверджувала, що перевезенням мігрантів займаються легальні білоруські компанії, які спеціалізуються на туристичному бізнесі. У МВС Литви 3 серпня повідомили, що в Литві виявили групу нелегалів у супроводі автомобіля, який використовують у Держприкордонкомітеті Білорусі.
У зв'язку з дедалі більшим напливом нелегальних мігрантів уряд Литви 2 липня оголосив надзвичайну ситуацію. 13 липня литовський Сейм офіційно визнав наплив мігрантів із Білорусі гібридною агресією, а 3 серпня Литва почала повертати в Білорусь нелегалів. Поки жодному іноземцю в Литві притулку не надали.
Єврокомісія допоможе Литві подолати міграційну кризу, що виникла на кордоні з Білоруссю. Про це 2 липня заявляла голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн. Для контролю кордону з Білоруссю ЄС спрямував до Литви прикордонні патрулі й вертольоти.
Через наплив мігрантів Литва запропонує Євросоюзу ввести нові санкції проти Білорусі, заявив 12 липня глава МЗС країни Габріелюс Ландсбергіс. За його словами, "використання мігрантів як зброї проти країн ЄС навіть цинічніше, ніж викрадення літака Ryanair".
Польща 21 липня заявила про доправлення гуманітарної допомоги Литві у зв'язку зі складною ситуацією через наплив мігрантів через Білорусь. Допомогу Литві у вигляді колючого дроту і загороджувального дроту вирішили надати й Україна та Естонія.
На тлі напливу мігрантів із Білорусі у МВС Литви запропонували ввести надзвичайний стан у прикордонному самоврядуванні, а Служба охорони держкордону планує обладнати 508 км чотириметрового паркану з колючим дротом на литовсько-білоруському кордоні.