У Литві виявили групу нелегалів у супроводі автомобіля, який використовують у Держприкордонкомітеті Білорусі
"Уже раніше в нас були непрямі докази того, що незаконне ввезення мігрантів через литовський кордон не відбувається без відома білоруської влади. На знятому відео чітко видно спробу нелегальних мігрантів в'їхати до Литви. Мігрантам допомагають особи, що керують транспортними засобами тієї самої моделі, яку використовують співробітники Державного прикордонного комітету Білорусі", – сказала глава відомства Агне Білотайте, зазначають на сайті МВС Литви.
За даними правоохоронців, цьогоріч литовсько-білоруський кордон нелегально перетнуло 4026 мігрантів.
Як повідомляли у МВС Литви, у ніч на вівторок, 3 серпня, литовські прикордонники затримали й повернули до Білорусі "десятки мігрантів". Поки жодному іноземцю в Литві притулку не надали, підкреслили у відомстві.
Контекст:
У Литві вважають, що Олександр Лукашенко, який називає себе президентом Білорусі, навмисно послабив контроль над кордоном зі свого боку. У міноборони Литви заявляли, що Білорусь інструктує нелегалів на кордоні. Прем'єр-міністерка Литви Інгріда Шимоніте стверджувала, що перевезенням мігрантів займаються легальні білоруські компанії, які спеціалізуються на туристичному бізнесі.
У зв'язку зі зростанням припливу нелегальних мігрантів уряд Литви 2 липня оголосив надзвичайну ситуацію. 13 липня литовський Сейм офіційно визнав наплив мігрантів із Білорусі гібридною агресією.
Єврокомісія допоможе Литві подолати міграційну кризу, яка виникла на кордоні з Білоруссю. Про це 2 липня заявляла глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн. Для контролю кордону з Білоруссю ЄС скерував до Литви прикордонні патрулі й вертольоти.
Через наплив мігрантів Литва запропонує Євросоюзу ввести нові санкції проти Білорусі, заявив 12 липня глава МЗС країни Габріелюс Ландсбергіс. За його словами, "використання мігрантів як зброї проти країн ЄС навіть цинічніше, ніж викрадення літака Ryanair".
Польща 21 липня заявила про спрямування гуманітарної допомоги Литві у зв'язку зі складною ситуацією через наплив мігрантів через Білорусь. Допомогу Литві у вигляді колючого дроту і загороджувального дроту нададуть також Україна й Естонія.
На тлі напливу мігрантів із Білорусі у МВС Литви запропонували ввести надзвичайний стан у прикордонних самоврядуваннях, а Служба охорони держкордону планує обладнати 508 км чотириметрового паркану з колючим дротом на литовсько-білоруському кордоні.