ЄС ухвалив 13-й пакет санкцій проти Росії

У список санкцій потрапили компанії та особи, причетні до постачання зброї КНДР у Росію
Фото: depositphotos.com

Європейський союз 23 лютого ухвалив 13-й пакет санкцій проти Росії. Під обмеження потрапили 106 фізичних і 88 юридичних осіб, повідомила пресслужба Ради ЄС.

Нові санкційні списки спрямовано насамперед на військовий та оборонний сектори й пов'язаних із ними осіб, зокрема тих, хто причетний до постачання зброї КНДР у Росію.

Також під санкціями опинилися представники судової влади, місцеві політики та особи, відповідальні за незаконну депортацію й військове перевиховання українських дітей.

До списку занесли й 27 компаній, які підтримують військово-промисловий комплекс РФ. Вони підпадатимуть під жорсткіші експортні обмеження щодо товарів і технологій подвійного призначення, а також товарів і технологій, які можуть сприяти технологічному вдосконаленню російського сектору оборони й безпеки.

Деякі із цих організацій розташовані у третіх країнах (Індія, Шрі-Ланка, Китай, Сербія, Казахстан, Таїланд і Туреччина) і брали участь в обході торговельних обмежень, інші є російськими організаціями, які займаються розробленням, виробництвом і постачанням електронних компонентів для ВПК Росії.

Підсанкційним особам заморозять активи на території ЄС, а європейським громадянам і компаніям заборонять надавати їм кошти. Фізичним особам також заборонять в’їзд на територію ЄС або транзит через неї.

Крім того, ЄС розширив перелік заборонених товарів, які можуть сприяти технологічному вдосконаленню російського ВПК: до переліку додали компоненти для розроблення і виробництва безпілотних літальних апаратів. Також ЄС ввів додаткові обмеження на експорт електричних трансформаторів.

Контекст:

Санкції проти Росії ввели у відповідь на її агресію проти України ще 2014 року. Після широкомасштабного вторгнення російських військ 24 лютого 2022 року обмеження суттєво розширили.

Попередній, 12-й пакет економічних та індивідуальних обмежувальних заходів проти Росії через її агресивну війну в Україні Рада ЄС ухвалила 18 грудня 2023 року. Зокрема, ЄС ввів заборону на прямий або непрямий імпорт, купівлю чи надходження діамантів із Росії. Ця заборона поширюється на алмази, які походять із Росії, які експортують із Росії, які надходять транзитом через Росію, і російські алмази, оброблені у третіх країнах. Пряма заборона поширюється на непромислові природні й синтетичні діаманти та ювелірні вироби з діамантами.

За інформацією глобальної бази даних щодо відстеження санкцій Castellum, із кінця лютого 2022 року проти РФ було введено понад 16 тис. обмежень. Загалом із 2014 року, коли РФ окупувала Крим і частину території Донбасу, – понад 19 тис. Росія – найбільш підсанкційна країна у світівона випередила Іран, Сирію та Північну Корею.