Європа перебуває на початку тривалого протистояння з РФ – президент Чехії

Павел закликав Європу готуватися до того, що РФ не буде "мирним партнером"
Фото: EPA

Європа перебуває на самому початку тривалішої конфронтації з Росією, але вона не обов'язково має бути воєнною. Про це заявив президент Чехії Петр Павел в інтерв'ю Die Presse, яке опублікували 11 травня. Стаття доступна для підписників, її цитує NV.

За словами чеського президента, росіяни хочуть відновити "імперську велич Радянського Союзу" та його вплив, про що говорять дуже відкрито. Він зазначив, що Європа має поставитися до цього дуже серйозно й підготуватися до того, що Росія не буде мирним партнером.

Павел зазначив, що Росія вже показала себе як "деструктивна сила" у багатьох країнах ЄС, намагаючись поширювати пропаганду і часто відверту брехню.

Політик упевнений, що Росія не прагне співпраці з Європою і хоче диктувати свої правила гри. Він також наголосив, що, підтримуючи Україну, ЄС також підтримує і власну безпеку.

Павел закликав "установити чіткі межі" для Росії, якщо Європа хоче зберегти безпеку і процвітання. За його словами, якщо цього не буде зроблено, у майбутньому можуть виникнути значні ускладнення.

Контекст:

Bild 12 липня 2023 року оприлюднила деталі 4400-сторінкового оборонного плану НАТО на випадок нападу Росії. У плані детально визначено, які військові можливості мають продемонструвати 32 держави-члени. Важлива роль оборонного плану належить Німеччині – вона має стати найважливішим логістичним вузлом для сил Альянсу.

27 жовтня міністр оборони ФРН Борис Пісторіус заявив, що країни НАТО мають бути готовими до агресії з боку Росії.

14 січня 2024 року Bild із посиланням на таємний документ поінформувала, що у НАТО готуються до ймовірного нападу країни-агресора Росії на східний фланг. У документі "тільки для службового користування" міноборони Німеччини докладно описує ймовірний "шлях до конфлікту" між РФ і НАТО, кульмінацією якого буде розміщення сотень тисяч солдатів Альянсу й неминучий початок війни влітку 2025 року. У НАТО, коментуючи публікацію Bild, заявили, що документ є навчальним сценарієм, який "завжди є уявною ситуацією для перевірки військового потенціалу в тій чи іншій сфері".

Міністри оборони Естонії, Латвії й Литви 19 січня 2024 року схвалили створення спільної Балтійської оборонної зони вздовж кордону з Росією та Білоруссю.

16 лютого видання Financial Times повідомило з посиланням на анонімного українського посадовця, що Путін готується до війни проти країн Балтії.

Агресію РФ проти країн Балтії прогнозував у квітні і президент України Володимир Зеленський.