Кальюлайд: Ми не маємо повертатися до повсякденного бізнесу з режимом РФ. Вони терористи, вони розв'язали геноцид в Україні G

Кальюлайд: Ми маємо зберегти санкції, якщо Україна переможе, але в Москві не буде зміни режиму
Фото: ЕРА

В інтерв'ю засновнику видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону експрезидентка Естонії Керсті Кальюлайд заявила, що її непокоїть те, що деякі політики на Заході хвилюються про те, як президенту Росії Володимирові Путіну "зберегти обличчя" в історії з агресією проти України.

"Очевидно, що так [турбує]. Наразі саме час розпочати обговорення того, що буде, якщо Україна виграє війну, але в Москві не зміниться режим. Тоді відповідальність знову в руках західних економік, тому що ми не маємо повертатися до повсякденного бізнесу із цим режимом. Вони терористи, вони розв'язали геноцид в Україні. І вдавати, що вони нормальні, було б найдурнішою помилкою, якої ми могли б припуститися", – сказала вона.

Експрезидентка Естонії вважає, що "може знадобитися певний час, щоб люди відійшли від такого мислення – із лютого, побачивши тепер усі ці звірства, – до думки, що ми не можемо більше вдавати, що ця країна несе щось, окрім ризику для вільного світу".

"Тому ми маємо зберегти санкції, якщо Україна переможе, але в Москві не буде зміни режиму. Це буде дуже складною частиною шляху, який ми маємо пройти. Але ми маємо говорити про це зараз, бо інакше, коли Україна переможе, усі видихнуть із полегшенням: "А тепер повернемося до звичайних справ". Так робити не можна. Це буде великою помилкою", – наголосила Кальюлайд.

Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)

В гостях у Гордона / YouTube

Контекст:

Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну 24 лютого низка країн ввела проти РФ кілька пакетів санкцій. Зокрема, Євросоюз ввів уже сім санкційних пакетів та обговорює восьмий.

За інформацією глобальної бази даних щодо відстеження санкцій Castellum, із кінця лютого на РФ наклали майже 9,3 тис. обмежень. Загалом від 2014 року, коли РФ окупувала Крим і частину території Донбасу, майже 12 тис. Тепер Росія найбільш підсанкційна країна у світі, вона випередила Іран, Сирію та Північну Корею.