Кім Чен Ину посилили охорону через побоювання замаху

У КНДР хвилюються за безпеку Кім Чен Ина
Фото: EPA

Північна Корея посилює охорону свого лідера Кім Чен Ина через загрозу замаху. Про це 29 жовтня повідомив південнокорейський телеканал Yonhap

Розвідувальне агентство проінформувало південнокорейських парламентарів, що для захисту Кім Чен Ина навколо нього встановили спеціальні системи глушіння зв'язку й обладнання для виявлення безпілотників.

Агентство також зазначило, що цьогоріч лідер КНДР з'являвся на публіці понад 110 разів, що на 60% більше, ніж торік.

Контекст:

Кім Чен Ин змінив свого батька, очільника КНДР Кім Чен Іра 2011 року. Він керує КНДР уже 13 років. Правління Кім Чен Ина відзначено запуском космічних супутників і продовженням розроблення ракетної та ядерної зброї. Північна Корея регулярно заявляє про свій "безперечний статус ядерної держави" й улаштовує регулярні запуски балістичних ракет у бік Східного й Жовтого морів.

10 квітня 2023 року у Пхеньяні заявили, що випробували ядерний підводний безпілотник19 липня північнокорейська армія здійснила запуск двох балістичних ракет.

18 червня 2024 року нелегітимний президент країни-агресора РФ Володимир Путін, якого розшукує Міжнародний кримінальний суд, уперше за 24 роки прибув у Пхеньян. Путін і лідер Північної Кореї Кім Чен Ин підписали договір про "всеосяжне стратегічне партнерство" між РФ і КНДР, який передбачає надання взаємної допомоги в разі агресії проти одного з учасників. Кім Чен Ин пообіцяв Путіну повну підтримку у веденні війни проти України.

Згодом стало відомо не лише про допомогу РФ зброєю, а й залучення військ КНДР до участі у війні на боці країни-агресора. Перші повідомлення з'явилися на початку жовтня. Пізніше цю інформацію підтвердили представники української та південнокорейської розвідок. 14 жовтня президент України Володимир Зеленський заявив про вступ Північної Кореї у війну на боці РФ.

23 жовтня, за даними ГУР МО, перші військові з КНДР прибули на фронт – їх зафіксували в Курській області РФ.