Кремль хоче після завершення війни створити спільні органи влади з Білоруссю – ЗМІ

2021 року Лукашенко й Путін підписали 28 програм із посилення інтеграції
Фото: kremlin.ru

Як новий порядок денний у разі завершення війни Росії проти України Кремль розглядає глибше об'єднання РФ і Білорусі. Про це йдеться в матеріалі від 9 січня видання "Медуза", яке посилається на численні джерела у владі.

"Новий порядок денний" має повернути росіян до мирного життя, кажуть співрозмовники "Медузы".

"Умовно, якісь спільні органи влади. Їх навіть можна обрати, провести кампанію, показати нові рекорди. Об'єднання земель, які розпалися у 1980–1990-х, союз республік. Це подія, тут можна виявити позитив, як це продавати – зрозуміло", – пояснило джерело, наближене до Кремля.

За його словами, є сумніви в реалістичності такого сценарію, тому що він "цілком залежить" від нелегітимного президента Білорусі Олександра Лукашенка, а той "явно хоче залишатися повноправним правителем".

Видання стверджує, що багато представників "еліти" у РФ розчаровані, що війна не завершилася 2024 року.

Співрозмовники журналістів сходяться на думці, що надії на "швидкий мир" і послаблення антиросійських санкцій "згасли" після початку воєнної операції Збройних сил України в Курській області РФ у серпні 2024 року.

Контекст:

Росія й Білорусь понад 20 років ведуть переговори про створення Союзної держави. Якщо сторони домовляться, економічні зв'язки між Москвою й Мінськом можуть посилитися до рівня Євросоюзу чи навіть федеративних держав, зазначали російські ЗМІ. Лукашенко говорив, що Білорусь не має наміру входити до складу інших держав, "навіть братньої Росії", і що він не хоче увійти в історію як останній президент Білорусі.

За даними агентства Bloomberg, змінити конституцію РФ щодо обнулення президентських строків Путіна вирішили після того, як Лукашенко відмовився створювати Союзну державу.

2021 року Лукашенко й Путін підписали 28 програм щодо посилення інтеграції між Росією й Білоруссю.

У жовтні 2024 року Лукашенко заявив російським "Известиям", що не проти створення Союзної держави з РФ, але проти того, щоб Білорусь позбавляли незалежності. Він наголосив, що Білорусь "не через свою провину" є суверенною державою і що приєднувати її до складу Росії його "ніхто не уповноважив", хоча в Росії "декому кортить у високих колах" додати Білорусь до складу РФ.