Кремль про ймовірні удари ЗСУ по території РФ західною зброєю: Суттєво змінить ситуацію в несприятливий бік
Таку думку на пресконференції 2 червня висловив речник президента РФ Дмитро Пєсков, його цитує "Медуза" в Telegram.
"Україну і далі напихають зброєю найсучаснішою. Я, як і раніше, не хочу говорити про абсолютно небажані й дуже неприємні сценарії, коли цю зброю гіпотетично спробують використати проти цілей на нашій території: це суттєво змінить ситуацію в несприятливий бік", – сказав речник Володимира Путіна.
Президент Володимир Зеленський заявив у інтерв'ю Newsmax наприкінці травня, що Україна потребує зброї великої дальності, щоб захистити себе, а не для того, щоб нападати на територію Росії, як це зробила РФ щодо України.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
18 травня видання Politico написало з посиланням на свої джерела, що, незважаючи на багаторазові прохання Києва, США не постачають Україні РСЗВ MLRS, оскільки побоюються, що Збройні сили України вдарять ними по території РФ і що це може затягнути конфлікт.
21 травня Зеленський розповів, що українська сторона звертається стосовно таких РСЗВ до багатьох країн. "Ми не можемо заплатити ціну в десятки, сотні тисяч людей. Тому просимо нам допомогти. У деяких країнах просто стоїть, а для нас це виживання – ці системи MLRS", – пояснював він.
1 червня президент США Джо Байден оголосив про новий пакет військової допомоги Україні, до якого увійшли ракетні системи HIMARS. За даними CNN, РСЗВ будуть оснащені боєприпасами із дальністю дії до 80 км. Телеканал зазначив, що це набагато менше, ніж максимальна дальність дії боєприпасів для цих систем (приблизно 300 км), але набагато більше, ніж у зброї, яку передавали Україні досі. Наприклад, гаубиці M777, які США вже постачають Україні, мають максимальну дальність дії приблизно 25 км.
За словами держсекретаря США Ентоні Блінкена, керівництво України запевнило американську сторону в тому, що ЗСУ не використовуватимуть РСЗВ далекої дії для ураження цілей у Росії.