Латиніна: Росіяни кинули союзників під бомби турків. Абсолютна зрада Росії, про яку говорять курди
Російські військові були в сирійській провінції Афрін і кинули союзних курдів, щоб їх могла знищити армія Туреччини, вважає російський публіцист Юлія Латиніна.
Росія зрадила курдів у Сирії, коли президент Росії Володимир Путін домовився з главою Туреччини Реджепом Ердоганом не заважати турецькій військовій операції "Оливкова гілка". Таку думку висловила в ефірі радіостанції "Ехо Москвы" російський публіцист Юлія Латиніна.
"Російські військові були в Афріні. Турецький диктатор Ердоган із Путіним про щось домовився, і росіяни пішли – пішли якраз напередодні цих бомбардувань. Кинули тих людей, які були їм союзниками, жінок, дітей під бомби турків. Така абсолютна зрада Росії, про яку зараз говорять курди. Тому що Росія вплуталася в сирійську бійню, щоб когось продати", – наголосила вона.
Журналістка зазначила, що Путін спочатку хотів продати главу Сирії Башара Асада країнам Заходу, проте йому це не вдалося.
"Захід не захотів грати з шулерами. І все-таки когось вдалося продати, а саме курдів – Ердогану, тому самому, який збивав наш літак, про якого Кремль говорив: "Не забудемо, не пробачимо, поки не попросить вибачення". Ердоган, ми бачимо, не попросив. Наші ЗМІ неправильно переклали те, що він написав, і сказали: "Так дивіться, він попросив вибачення". І тепер у нас із Ердоганом – мир, дружба, жуйка... загалом, два крокодили завжди знайдуть спільну мову", – підсумувала вона.
Туреччина почала військову операцію "Оливкова гілка" в сирійському Афріні 20 січня. За день до цього російські військові, за даними Anadolu, покинули район.
23 січня міністр оборони США Джеймс Меттіс заявив, що військові дії Туреччини проти курдів на північному заході Сирії відволікають від міжнародних зусиль, спрямованих на знищення терористичного угруповання "Ісламська держава".
27 січня голова департаменту охорони здоров'я Афріна Анджела Рішо заявила, що від початку турецької військової операції в регіоні загинуло 89 мирних жителів і 198 дістали поранення.
Курди, кількість яких на сьогодні сягає 30 млн людей, проживають на території Туреччини, Сирії, Азербайджану та Іраку. Протягом усього ХХ століття вони намагалися здобути національну незалежність. Турецька влада вважає створення курдської держави або автономії неприпустимим. Робочу партію Курдистану в Туреччині внесено до списку терористичних організацій.
24 листопада 2015 року російський бомбардувальник Су-24 було збито турецьким винищувачем F-16. Унаслідок цього загинули пілот Су-24 і морський піхотинець, який брав участь у рятувальній операції на місці катастрофи бомбардувальника.
Ахмет Давутоглу, який був прем'єром Туреччини під час інциденту, заявив, що його країна була зобов'язана відреагувати на порушення повітряного кордону. Путін назвав напад на російський бомбардувальник "ударом поплічників терористів у спину" і зазначив, що турецька сторона не мала жодних підстав для нападу на російський літак.
Прес-секретар Ердогана заявив, що Туреччина не збирається офіційно просити вибачення за збитий літак.
У червні 2016 року в Кремлі заявили, що Ердоган перепросив РФ за інцидент. У посланні президента Туреччини йшлося, що у турецької влади "ніколи не було бажання і явного наміру збити літак, що належить Російській Федерації". Також президент Туреччини "висловив жаль і глибоке співчуття родині загиблого російського пілота".
На сайті президента Туреччини інформації про вибачення перед Росією немає.