Лавров про Вірменію, яка "покладається на США": Геополітично неможливо Росію втратити

Неможливо повністю ігнорувати інтереси РФ на Закавказзі, вважає Лавров
Фото: EPA

Глава МЗС країни-агресора РФ Сергій Лавров заявив, що у Вірменії "є багато охочих втратити Росію і знайти собі нових друзів". Таку думку він висловив в інтерв'ю російському пропагандистському агентству ТАСС 27 вересня.

Прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян заявляв в інтерв'ю, опублікованому 13 вересня, що російські миротворці в Нагірному Карабасі "провалили свою місію". У Єревані розчаровані через "нездатність російських військ допомогти" Вірменії на тлі воєнного конфлікту країни з Азербайджаном, писали ЗМІ.

Лаврова запитали, чи може так статися, що Вірменія "втратить Росію".

"Якщо вони покладаються на США, як прямо випливає з висловлювань багатьох представників вірменського керівництва, то, напевно, їм добре було б подивитися нову історію, як Сполучені Штати поводилися з тими, кого вони прагнули взяти під своє крило, – відповів глава МЗС РФ. – Історично, географічно, геополітично неможливо Росію втратити в тому сенсі, що повністю ігнорувати її інтереси на Закавказзі".

Контекст:

На початку вересня Пашинян заявив, що архітектура безпеки Вірменії "на 99,999%" була пов'язана з Росією, і назвав це стратегічною помилкою.

Пашинян у телезверненні 24 вересня заявив, що події останніх років продемонстрували "неефективність" структур безпеки, до яких входить Вірменія (очевидно, ідеться, про блок ОДКБ, провідною силою в якому є РФ). "Вірменія ніколи не відмовлялася від своїх союзницьких зобов'язань і ніколи не зраджувала своїх союзників. Проте аналіз подій демонструє, що системи безпеки та союзники, на яких ми сподівалися протягом багатьох років, поставили собі завдання виставити на показ нашу вразливість, – заявив Пашинян, його цитує сайт прем'єра Вірменії. – Необхідно трансформувати, доповнювати та збагачувати інструменти зовнішньої і внутрішньої безпеки Республіки Вірменія, співпрацюючи з усіма партнерами, готовими до взаємовигідних кроків".

На початку вересня у Вірменії відбулися спільні зі США військові навчання.

25 вересня Пашинян провів зустріч з адміністраторкою Агентства США з міжнародного розвитку USAID Самантою Пауер, яка передала листа від президента Сполучених Штатів Джо Байдена. Глава Білого дому запевнив Пашиняна, що США й далі будуть підтримувати Вірменію.

26 вересня відбулася телефонна розмова держсекретаря США Ентоні Блінкена і президента Азербайджану Ільхама Алієва. Алієв запевнив, що у Нагірному Карабасі не буде подальших воєнних дій.