Медведєв про недопуск на Олімпіаду спортсменів із РФ, які виграли арбітраж: Політика перемогла норми права і пристойності
Відмова комісії Міжнародного олімпійського комітету допустити на Олімпіаду в Пхьончхані російських спортсменів, яких виправдав Міжнародний спортивний суд у Лозанні, має на меті завдати політичної шкоди РФ, зазначив глава російського уряду Дмитро Медведєв.
Відмова Міжнародного олімпійського комітету (МОК) запрошувати на Олімпіаду в Пхьончхані 13 російських спортсменів і двох тренерів, із яких Міжнародний спортивний суд у Лозанні зняв санкції, є "ганебним рішенням". Про це у Facebook заявив глава уряду РФ Дмитро Медведєв.
"Комісія МОК ухвалила ганебне рішення. Несправедливе і неправове. Аморальне й політизоване. Не допустивши наших спортсменів, яких відновив у правах спортивний суд, створений спеціально для врегулювання таких спірних ситуацій, комісія розтоптала й Олімпійську хартію, й елементарні принципи права. Провини не доведено – не винен", – написав він.
За словами Медведєва, саме суд ухвалює остаточне рішення, а в цьому випадку "рішення ухвалила група людей, яка поставила себе над судом".
"Над МОК, над спортсменами, над уболівальниками. Мета цього рішення дуже далека від спорту. Ця мета – завдати політичної шкоди нашій країні", – заявив глава уряду.
Він уважає, що "допінг тут узагалі ні до чого".
"Можна було ще якось терпіти ангажоване розслідування щодо допінгу, яке ведуть цілеспрямовано проти однієї держави – Росії. Але рішення комісії про відмову виконувати вердикт спортивного суду – за межею розуміння. Результат буде довгостроковим. Спочатку бізнес переміг завіти П'єра де Кубертена в МОК. А тепер – політика перемогла норми права і пристойності. Шкода олімпійського руху. Шкода спортсменів. Тепер так можна з будь-ким із них. Шкода уболівальників", – підсумував Медведєв.
У листопаді 2015 року Всесвітнє антидопінгове агентство опублікувало доповідь, у якій обвинуватило РФ в державній підтримці допінгу.
Після цього збірні Росії з легкої і важкої атлетики відсторонили від Олімпійських ігор 2016 року. Також російську збірну в повному складі не допустили до літньої Паралімпіади.
У грудні 2017 року Міжнародний олімпійський комітет через систематичне порушення антидопінгових правил відсторонив від участі в зимовій Олімпіаді 2018 року в південнокорейському Пхьончхані Національний олімпійський комітет РФ. Також російській збірній продовжили заборону на участь у Паралімпійських іграх.
За підсумками розслідування спецкомісії МОК 43 російських атлетів було довічно усунено від участі в Олімпіадах. 42 з них подали апеляції до спортивного арбітражу в Лозанні.
1 лютого 2018 року швейцарський суд зняв усі санкції із 28 представників зимових видів спорту з РФ. Ще 11 спортсменам скасували довічну дискваліфікацію, але заборону на їхню участь в Олімпіаді 2018 року в південнокорейському Пхьончхані залишили чинною.
МОК висловив розчарування рішенням арбітражу в Лозанні і не відкидає його оскарження. У ВАДА також стурбовані виправданням російських спортсменів, які, за даними агентства, є "частиною російської системної допінг-програми". Президент МОК Томас Бах заявив, що організація розгляне питання зняття санкцій із російських спортсменів тільки після завершення всіх судових процедур. На його думку, Міжнародний спортивний суд потрібно реформувати.
Сьогодні, пояснюючи відмову запросити виправданих спортивним арбітражем російських спортсменів і тренерів, у МОК зазначили, що рішення Міжнародного спортивного суду не зняло підозр у вживанні допінгу.