МЗС України висловило жаль, що у резолюції Генасамблеї ООН щодо Близького Сходу немає засудження дій ХАМАС і заклику звільнити заручників

МЗС України підтвердило, що засуджує ракетні обстріли й напад ХАМАС на Ізраїль, які призвели до нинішньої ескалації
Фото: depositphotos.com

Україна шкодує, що внесена делегацією Канади пропозиція щодо засудження терористичних дій ХАМАС і заклику звільнити заручників не увійшла в остаточний текст резолюції Генеральної Асамблеї ООН, яка закликає до негайного перемир'я на Близькому Сході. Коментар щодо цього опублікували на сайті МЗС України 27 жовтня.

Україна підтверджує свою позицію щодо засудження ракетних обстрілів і нападів озброєних угруповань ХАМАС на населення Ізраїлю, а також захоплення заручників, які призвели до нинішньої ескалації й гуманітарних страждань населення Ізраїлю та Палестини, наголосили у МЗС.

"У цьому зв'язку шкодуємо, що внесена делегацією Канади разом із більше ніж двома десятками держав – членів ООН пропозиція щодо засудження таких терористичних дій ХАМАС і заклику щодо звільнення заручників, яка була підтримана 88 голосами, не увійшла до остаточного тексту резолюції. Україна стала співавтором згаданої поправки й розглядала її як один з основних елементів документа ГА", – наголосили у зовнішньополітичному відомстві.

Водночас у МЗС зазначили, що в резолюції є важливі положення щодо гуманітарного реагування на загрози для цивільного населення і цивільних об'єктів. Також Україна висловлює глибоке співчуття всім жертвам конфлікту та закликає до виконання положень резолюції, які вимагають забезпечити захист цивільних осіб і цивільних об'єктів, а також забезпечити та сприяти гуманітарному доступу цивільного населення в усьому секторі Гази до основних товарів і послуг.

"Підтримуємо заклик щодо забезпечення негайного, повного, постійного, безпечного й безперешкодного гуманітарного доступу для ООН, МКЧХ та всіх інших гуманітарних організацій, а також створення гуманітарних коридорів та здійснення інших ініціатив для сприяння наданню гуманітарної допомоги цивільному населенню. Україна закликає до повного виконання цих нагальних завдань", – заявили у міністерстві.

Також у МЗС наголосили, що близькосхідний мирний процес залишається основою будь-яких зусиль, спрямованих на відновлення регіональної стабільності та безпеки.

"Україна послідовно підтримує реалізацію принципу двох держав, Ізраїлю та Палестини, які житимуть поруч у мирі й безпеці, і виступає за врегулювання палестинсько-ізраїльського конфлікту за допомогою політико-дипломатичних засобів, зокрема у рамках беззаперечного виконання сторонами відповідних резолюцій Ради Безпеки ООН та інших міжнародних домовленостей", – зазначають у коментарі.

27 жовтня Генеральна Асамблея ООН ухвалила підготовлену Йорданією резолюцію про негайне припинення бойових дій на Близькому Сході. Резолюцію ухвалили 120 голосами "за" і 14 "проти". Ще 45 делегатів, серед яких і Україна, утрималися.

Посол Ізраїлю в ООН Гілад Ердан після ухвалення резолюції Йорданії назвав подію "ганьбою" й заявив, що "всі стали свідками того, що ООН не має жодної краплі легітимності". Ізраїльський дипломат висловив подив, що "в резолюції жодного разу не згадано ХАМАС, начебто війна почалася сама собою".

Контекст:

7 жовтня бойовики ХАМАС здійснили масований ракетний обстріл південних і центральних районів Ізраїлю, вторглися на територію країни та захопили в полон заручників. Унаслідок атаки ХАМАС загинуло приблизно 1400 ізраїльтян, повідомило видання The Times of Israel. За останніми даними, жертвами нападу ХАМАС на Ізраїль став зокрема 21 українець.

Ізраїль у відповідь розпочав контртерористичну операцію й перейшов у стан війни. Міністерство охорони здоров'я сектору Гази заявляє, що внаслідок ударів Ізраїлю станом на 26 жовтня загинуло понад 7 тис. людей.

27 жовтня глава МЗС Йорданії Айман Сафаді заявив, що Ізраїль розпочав наземну операцію в секторі Гази, а палестинці повідомили про появу в регіоні танків ЦАХАЛ.