"Найтупіша річ, яку я чув". Такер Карлсон після інтерв'ю з Путіним висловився про "денацифікацію"

Карлсон не оцінив аргументів Путіна щодо необхідності "денацифікації" України
Фото: EPA

Американський консервативний журналіст Такер Карлсон зізнався, що під час інтерв'ю у Кремлі з президентом країни-агресора РФ Володимиром Путіним 8 лютого не зміг зрозуміти, що той має на увазі під "денацифікацією". Про це журналіст заявив у розмові з американським науковцем і блогером Лексом Фрідманом. Розшифрування подкасту з Карлсоном блогер опублікував на своєму офіційному сайті.

Фрідман запитав Карлсона, що той думає про "денацифікацію", яку Путін використав як причину для вторгнення в Україну і зараз використовує як виправдання для продовження війни.

"Я подумав, що це одна з найтупіших речей, які я будь-коли чув. Я не зрозумів, що це означає, – денацифікація. Я ненавиджу всю цю розмову, тому що в ній немає нічого справжнього, це просто ad hominem (перехід на особистості, образа опонента. – "ГОРДОН"), – сказав Карлсон.

У журналіста склалася думка, що термін "денацифікація" в устах Путіна – це спосіб "пов'язати когось зі зловісним режимом, якого більше не існує". На його переконання, "нацизм, хай яким він був, невіддільний від німецької нації".

"Це був рух у Німеччині. Інших нацистів не було, правильно? Я вкрай проти нацизму. Я просто кажу, що 2024 року не існує нацистського руху. Це просто спосіб назвати людей злом", – вважає Карлсон.

Він констатував, що Путін не любить українців-націоналістів і "ненавидить націоналізм загалом".

"Звісно, адже у нього [у складі РФ] 80 різних республік, і він боїться націоналістичних рухів. Через це він вів війну в Чечні... Я за націоналізм, я за американський націоналізм, тому я з Путіним у цьому не згоден. Але називати їх [українців] нацистами – це якось по-дитячому", – сказав журналіст.

За словами Карлсона, під час розмови з Путіним у нього склалося враження, що глава Кремля справді вірить у свої заяви.

"Я послухав це [висловлювання про денацифікацію] і подумав: "Це найдурніша і найнепереконливіша фраза, яку тільки можна придумати". Я вісім хвилин слухав, як він говорить про нацистів, і зрозумів: "Я думаю, він сам у це вірить", – висловився журналіст.

За словами Карлсона, він не очікував, що Путін "як піарник не дуже добрий і не вміє розповідати власну історію".

"Денацифікація" – одна з найперших "офіційних" цілей війни в Україні (згодом вони змінювалися), яку Путін озвучував разом із "демілітаризацією" із самого початку повномасштабного вторгнення РФ.

Контекст:

Карлсон – відомий американський журналіст, популярний серед консервативних виборців, прибічник експрезидента США Дональда Трампа. У 2009–2023 роках працював на консервативному каналі Fox News. Журналіст неодноразово робив антиукраїнські заяви, виступав проти надання американської допомоги Україні, а також ображав президента України Володимира Зеленського, називаючи його "маріонеткою США" і "диктатором у спортивному костюмі".

Інтерв'ю Карлсону – перше інтерв'ю, яке президент країни-агресора дав західному журналістові з моменту повномасштабного вторгнення РФ в Україну, нагадав NBC News. У цьому інтерв'ю Путін повторив російські пропагандистські наративи, що Україна – "штучна держава", нібито створена радянською владою, що війна Росії проти України – "до певної міри елемент громадянської війни".

В аналізі "ГОРДОН" ідеться, як Путін брехав про батька президента України Володимира Зеленського і навіть перебрехав власну брехню; хто такий Такер Карлсон і чи справді це інтерв'ю є настільки "доленосним", як стверджує спікер Путіна Дмитро Пєсков.