"Не сторгувалися". РФ і Білорусь не змогли погодити ціну на деталі до "Градів" – ГУР Міноборони

РФ потребує деталей для ремонту "Градів", які виробляють у Білорусі
Фото: ЕРА

Підприємства країни-агресора Росії та її союзника Білорусі не змогли домовитись про вартість виробництва комплектовання до ракетних систем залпового вогню "Град". Про це Головне управління розвідки Міністерства оборони України повідомило 2 березня в Telegram.

За його даними, білоруський підрядник "Волатавто", згідно з контрактом, мав доправити російському ЗАТ "Специальное конструкторское бюро" 250 одиниць продукції, необхідної для виробництва та ремонту "Градів". Ідеться, зокрема, про рами, основи, напрямні труби, люльки й інші елементи бойових машин. Однак, зазначають у ГУР, білоруси та росіяни "не сторгувалися".

"Суперечка виникла під час зустрічі, коли делегація "Волатавто" презентувала папери з розрахунками – вартість окремих видів білоруської продукції перевищувала очікувану росіянами на 500–600%. Після напружених переговорів білоруси провели додаткову калькуляцію і знайшли "вихід" для здешевлення: виробляти складові елементи будуть субпідрядники, які не мають відповідних ліцензій", – розповіли у військовій розвідці.

У ГУР вважають, що ця "схема" може призвести до зниження якості деталей і, як наслідок, до ризиків для зброї, яку використовують окупанти.

Обидва підприємства ("Волатавто" та "Специальное конструкторское бюро") – під дією міжнародних санкцій, зазначають в українській спецслужбі.

Контекст:

Російські війська 24 лютого 2022 року заходили в Україну, зокрема, з Білорусі. Білорусь фактично надала свою територію країні-окупанту як військову базу, зокрема, для завдання по Україні ракетних та авіаударів.

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко визнав, що Білорусь бере участь у війні Росії проти України, але нібито "нікого не вбиває і нікуди не скеровує своїх військових". У Раді нацбезпеки і оборони України вважають, що президент РФ Володимир Путін схиляє Лукашенка до прямої участі у воєнних діях.

16 лютого 2023 року Лукашенко заявив, що "готовий разом із росіянами воювати з території Білорусі лише в одному поки що випадку": якщо з України "хоч один солдат прийде на територію Білорусі". Водночас він наголосив, що білоруси не хочуть війни.

1 квітня 2023 року Генштаб ЗСУ зазначав, що керівництво Білорусі й далі підтримує російську агресію проти України. Зокрема, на території Білорусі навчають територіальні підрозділи російської армії.

23 лютого заступник начальника Головного управління розвідки (ГУР) Міноборони України Вадим Скібіцький заявив, що Росія забрала у Білорусі всі боєприпаси. "Білоруси намагаються зараз відновити своє виробництво. Але це зовсім не ті обсяги, про які ми думаємо", – наголосив Скібіцький.