Невзоров: Захід уже переконався остаточно, що Росія – це зло світу, дно світу

Невзоров (на фото) вважає, що Путін перебуває у складному становищі
Фото: wikipedia.org
Світова спільнота вважає Росію світовим злом, заявив 2 лютого в ефірі радіостанції "Эхо Москвы" російський публіцист Олександр Невзоров.

Про це він сказав, розмірковуючи про ймовірність вторгнення російських військ в Україну та про пов'язані із цим плани президента РФ Володимира Путіна.

"От цю гарну, на думку Володимира Володимировича, політику перетворили на потребу маніяка когось зґвалтувати і розчленувати. Вклинилися тонкі патології, і ці нотки принесли ті самі депутати, ті самі пропагандони, які не зрозуміли задуму господаря. І в цей медіапростір раптом вкинули багато вже особистої кровожерливості, індивідуального маразму", – вважає Невзоров.

За його словами, "у підсумку себе по череві гладить Захід, упевнений, що йому вдалося врятувати від убивства цілий народ, а Москву – заштовхати назад до її палати і замкнути двері".

"А ось ті неприємні відчуття, які були протягом цих двох-трьох тижнів, коли війна була майже абсолютною реальністю для всіх, їх запам'ятають надовго. І тепер намагатися повернути що-небудь назад буде дуже складно. Що називається, пізно пити Borjomi. Захід уже переконався остаточно. У нього відбувся цей імпринтинг, відбиток, що Росія – це зло світу, дно світу", – пояснив публіцист.

Він зазначив, що "на розігріві аудиторії" діяв глава МЗС РФ Сергій Лавров, "який демонстрував базарну, трамвайну дипломатію в трениках, навпочіпки, як він запльовував насінням натовських генералів так, що вони шоковані".

"Він поводився так, ніби це рубль коштує жалюгідних 80 доларів. Загалом, теж було добре виконано, але розігрів не спрацював. Розігрів однаково обламався об сухість і прагматизм цих натовських генералів. Тобто Путін у дуже складному становищі. [...] Довели Володимира Володимировича до того, що він сказав: "Усе! Зупиніть музику. Нам що, із НАТО, чи що, воювати?" Хоча всі були загалом із самого початку впевнені, що всі ці блискучі па – це і є початок тієї самої війни з НАТО", – вважає Невзоров.

За його словами, попри це, радіти немає чому.

"Я думаю, що Володимир Володимирович уміє відіграватися, як завжди, на російському населенні, і ось ця його освистаність вам усім дарма не минеться. Вам іще згадаються ці котячі сльозки", – наголосив публіцист.

Контекст:

Навесні 2021 року Росія нарощувала війська поблизу кордону з Україною та в окупованому Криму. Наприкінці жовтня американські ЗМІ почали повідомляти, що Росія знову стягує війська до кордону з Україною.

Країни Заходу та НАТО неодноразово закликали Росію до деескалації.

17 грудня на тлі нарощування російських військ поблизу кордону України МЗС РФ поширило передані Вашингтону російські проєкти договору зі США та угоди з НАТО про так звані гарантії безпеки. Зокрема, в них ідеться, що США мають узяти на себе зобов'язання унеможливити подальше розширення НАТО "у східному напрямку" та відмовитися від приймання до Альянсу держав, які раніше входили до СРСР.

10-го, 12-го і 13 січня 2022 року відбувалися переговори Росії зі США, НАТО та ОБСЄ про безпеку. За їхніми підсумками в Росії заявили, що не одержали від США та НАТО жодних гарантій, представники США сказали, що перед РФ стоїть вибір: деескалація та дипломатія або конфронтація і наслідки.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що питання вступу України до НАТО можуть обговорювати лише Україна і 30 країн – членів Альянсу, та наголосив: Росія становить загрозу для України, а не навпаки.

У Білому домі заявили 18 січня, що Росія може будь-якої миті розпочати вторгнення в Україну. Зокрема, у США стурбовані переміщенням російських військ на навчання до Білорусі. США, як повідомила заступниця держсекретаря США Венді Шерман, бачать усі ознаки того, що президент РФ Володимир Путін має намір застосувати військову силу проти України "зараз або, можливо, у середині лютого". Проте невідомо, чи ухвалив він остаточне рішення, зазначила вона.

24 січня після засідання РНБО, на якому розглядали, зокрема, питання нацбезпеки, президент України Володимир Зеленський сказав, що "все спокійно, причин для паніки немає". Секретар РНБО Олексій Данілов того самого дня заявив, що повномасштабне вторгнення Росії зараз неможливе.

За даними Міноборони України станом на 28 січня, поблизу українського кордону перебуває приблизно 112 тис. військових РФ, із морською та авіаційною компонентою – майже 130 тис.