Президент Румунії заявив, що в дельті Дунаю запрацювала система протидії безпілотникам
Президент Румунії Клаус Йоганніс заявив 26 жовтня у Брюсселі на засіданні Євроради, що систему боротьби з дронами в районі дельти Дунаю (біля кордону з Україною) встановлено, вона працює. Про це повідомляє Agerpres.
"Система боротьби з дронами "на місці", як то кажуть, працює. У нас уже є обладнання для боротьби з дронами. Деяке надходить з озброєних підрозділів Румунії, інше – від союзників, і ми продовжуватимемо", – заявив Йоганніс.
За його словами, радари вже відкалібровано на висоту практично над самою землею. Він пояснив, що раніше радари виявляли об'єкти на висоті не нижче ніж 600 м.
"Ми й далі вдосконалюємо систему, тому що ми маємо уникати таких інцидентів", – сказав Йоганніс.
20 жовтня ЗМІ повідомили, що в Румунії біля кордону з Україною найближчим часом установлять сучасну систему захисту від безпілотників після низки інцидентів із падінням на території країни уламків ударних дронів Shahed, якими країна-агресор РФ атакує південь України.
Контекст:
РФ почала масовано обстрілювати інфраструктуру півдня України після виходу із "зернової угоди" в липні (діяла з 1 серпня 2022 року). Пошкоджено, зокрема, порти в Одесі, Рені й Ізмаїлі (розташовані біля кордону з Румунією).
У вересні окупанти використали для атак по Україні рекордну кількість дронів Shahed – 503 штуки, повідомило видання Defense Express. Сили оборони півдня України, за даними керівниці об'єднаного координаційного пресцентру сил оборони півдня України Наталії Гуменюк, збили приблизно 300 з них.
У ніч на 4 вересня росіяни атакували Україну ударними БПЛА Shahed-136/131, деякі з них упали і здетонували на території Румунії. 6 вересня в міноборони країни підтвердили, що російський безпілотник упав на території Румунії.
13 вересня на території Румунії знову впали уламки російського безпілотника. Коментуючи інцидент, Чолаку сказав, що "нічого не вийшло з-під контролю" й на Румунію "ніхто не нападає".