Прокуратура Швейцарії закрила розслідування, пов'язане з Магнітським, частину російських активів конфісковано
Розслідування швейцарська прокуратура розпочала 2011 року за заявою компанії Hermitage Capital, яку заснував британський бізнесмен Білл Браудер і яка базується в Лондоні.
У повідомленні швейцарської прокуратури наголошують, що вона розслідувала ймовірне відмивання грошей із російського бюджету, які переказали на банківські рахунки у Швейцарії, а не обставини загибелі аудитора Сергія Магнітського.
Під час розслідування прокуратурі не вдалося довести, що кошти, які є предметом розгляду, одержали внаслідок злочину. "Ґрунтуючись на великому розслідуванні, прокуратура дійшла висновку, що немає жодних обґрунтованих підозр, які могли б стати підставою для оголошення обвинувачення у Швейцарії", – ідеться в повідомленні.
Водночас прокуратура постановила конфіскувати понад 4 млн швейцарських франків ($4,2 млн) із заморожених на початку слідства на рахунках у Швейцарії приблизно 18 млн ($19 млн), обґрунтувавши це тим, що "зв'язок між деякими активами, конфіскованими у Швейцарії, і злочином, скоєним у Росії, було доведено". Ці рахунки, імовірно, пов'язані з компаніями, які контролюють, як стверджують, російські чиновники, причетні до "справи Магнітського".
Прокуратура також відмовила фонду Hermitage у статусі приватного позивача в цій справі, оскільки "не вдалося довести, що кошти, які є предметом судового розгляду у Швейцарії, стосуються кримінального злочину, що завдало шкоди Hermitage".
Постанову про припинення розслідування може бути оскаржено в суді.
Браудер відреагував на повідомлення прокуратури у Twitter, назвавши рішення про закриття справи "темною плямою", яка лягає на Швейцарію. Браудер зазначає, що швейцарська прокуратура закрила справу після того, як одного з її головних співробітників спіймали на місці злочину під час одержання хабарів від російських представників за те, щоб прокуратура заявила про відмову від розслідування.
Контекст:
Аудитор Hermitage Capital Магнітський, який першим заявив про схеми розкрадання з російського бюджету не менше ніж $230 млн, помер 2009 року у слідчому ізоляторі в Москві у віці 37 років від проблем із серцем.
Російські правозахисники стверджують, що представники влади свідомо ігнорували поганий стан його здоров'я, щоб змусити його замовкнути щодо виявлених ним податкових зловживань співробітниками правоохоронних органів.
Браудер був одним з ініціаторів ухвалення у США та Канаді законів, які передбачають візові та економічні санкції щодо росіян, причетних до порушень прав людини. Ці закони названо на честь Магнітського. Аналогічні списки потім було складено у Великобританії та низці держав ЄС.