Путін планує йти на вибори 2024 року. У Кремлі поставили завдання – 80% голосів за. Результат забезпечать "різними методами" – росЗМІ
Адміністрація президента (АП) країни-окупанта РФ Володимира Путіна планує забезпечити йому перемогу на президентських виборах у Росії в березні 2024 року з результатом понад 80% голосів, пише 18 липня "Медуза".
"Завдання ставиться просте: дати 80 з плюсом [відсотків] на президентських виборах", – розповів виданню на умовах анонімності посадовець, який працює в одному з регіонів Північно-Західного округу РФ.
Цю інформацію "Медузі" підтвердило ще двоє співрозмовників, зокрема джерело, наближене до адміністрації Путіна.
Про те, що політичний блок Кремля, який очолює заступник глави АП РФ Сергій Кирієнко, має намір домогтися для Путіна "рекордного результату" на виборах 2024 року, виданню було відомо ще восени 2022-го, проте тоді планку результату, на який працюватиме Кремль, не було визначено конкретно.
"Результат забезпечать різними методами: мобілізацією реальних прибічників президента, адміністративною й корпоративною мобілізацією, електронним голосуванням там, де воно є", – повідомив "Медузі" співрозмовник, наближений до АП.
Він додав, що "позитивним фоном" для мобілізації адмінресурсу та прибічників Путіна має стати форум-виставка "Россия", який відкриють на ВДНГ у Москві в листопаді 2023 року.
Джерело видання пояснило, що цю виставку зі слоганом "Россия, поехали!" організовано за "ретельного контролю" АП і вона має продемонструвати різноманітні "досягнення" країни-окупантів протягом останніх років.
"Медуза" з посиланням на співрозмовника й дані росЗМІ пише, що Путін може оголосити про своє висування саме на відкритті виставки.
Два джерела, наближені до Кремля, уточнили, що це не єдиний сценарій, який розглядають в АП. Остаточного рішення про дату й місце висування Путіна поки не ухвалено, але виставка – варіант, який "дуже бажаний для Кирієнка", котрий займається заходом, зазначають вони.
Один зі співрозмовників "Медузи" розповів, що Путін, як варіант, може оголосити про намір балотуватися на традиційній прямій лінії, яку у Кремлі сподіваються провести наприкінці 2023-го, або під час однієї з поїздок у регіони, як 2017 року перед президентською кампанією 2018 року.
У будь-якому разі, як зазначають наближені до Кремля співрозмовники "Медузи", форум "Россия" буде "важливим заходом кампанії".
"Представники кожного регіону [на форумі] розповідатимуть, що [їх] територія отримала за весь час правління Путіна", – зазначили вони.
За словами одного з наближених до АП співрозмовників "Медузи", загалом кампанія Путіна повинна мати вигляд "низки свят".
"Такий косплей розвиненого соціалізму, Кирієнко любить радянське", – пояснив він.
Окрім того, ближче до виборів Держдума планує ухвалити кілька ініціатив, які мають підвищити рейтинг влади. Двоє співрозмовників "Медузи" в керівництві системних російських партій підтверджують, що спікер Держдуми В'ячеслав Володін уже просить "приберегти" популярні законопроєкти на потім (які саме закони "притримають", виданню з'ясувати не вдалося).
Технолог, який співпрацює з АП, у розмові з "Медузою" зазначає, що, попри таку підготовку, політичному блоку Кремля буде не так просто забезпечити необхідний відсоток голосів, адже через війну, розв'язану РФ в Україні, усе може швидко змінитися.
"Я їм не заздрю. Сидиш готуєш. А потім – бац! – і за місяць до виборів дрони бомблять, умовно, Кримський міст – і вся кампанія по п…зді", – спрогнозував він.
Контекст:
Путін обіймає посаду президента Росії з 2000 року з перервою у 2008–2012 роках, коли був главою уряду.
За президентства Путіна Росія спочатку окупувала 2014 року Крим і розпочала збройну агресію проти України на Донбасі, а потім 24 лютого 2022 року розпочала повномасштабне вторгнення.
2020 року в конституцію РФ внесли зміни, які дають змогу Путіну знову балотуватися на посаду глави Кремля 2024 року. Він неодноразово заявляв, що поки не вирішив, чи балотуватиметься на новий строк.
Низка експертів, наприклад виконавчий директор Українського інституту майбутнього Вадим Денисенко, прогнозують, що внаслідок воєнних невдач в Україні Путін може втратити владу.
Серед імовірних наступників Путіна аналітики називають секретаря Радбезу РФ Миколу Патрушева, його сина – міністра сільського господарства Дмитра Патрушева, Кирієнка, прем'єр-міністра РФ Михайла Мішустіна.
Деякі експерти вважають, що після Путіна одноосібного правління в країні не буде або принаймні наступником не стане ніхто з його команди.