Республіканці спробували затягнути розгляд допомоги Україні й Ізраїлю в Сенаті США, але програли процедурне голосування
Сенат Сполучених Штатів Америки 23 квітня розпочав розгляд законопроєкту H.R. 8035 із допомогою Україні. Засідання транслюють пресслужба Сенату й телеканал C-SPAN. Видання The Guardian пише, що сенатори-республіканці намагалися затягнути процедурне голосування.
Лідер республіканської партії в Сенаті Мітч Макконнелл закликав колег підтримати законопроєкт для "збереження провідної ролі США у світі".
Однак процедурне голосування під час засідання Сенату відклали через скарги республіканців на те, що вони не можуть запропонувати до законопроєкту свої правки, зазначає The Guardian.
Сенатори-республіканці Ерік Шмітт і Майк Лі звинуватили лідера демократичної більшості Сенату Чака Шумера в тому, що він нібито "протягнув свій варіант законопроєкту", за їхнім твердженням, "із мінімальними дебатами й без правок".
Лі також зазначив, що виділення коштів для допомоги Україні є начебто "непопулярним рішенням".
Водночас сенатор Берні Сандерс був проти допомоги Ізраїлю. Він заявив, що не хоче, щоб США виділяли гроші на "воєнну машину" Ізраїлю.
Лі вніс поправку, яка б могла затягнути розгляд законопроєкту, але її відхилили більшістю голосів (50 проти 48).
Після відхилення правки Лі сенатори підтримали клопотання лідера демократичної більшості в Сенаті Чака Шумера "про завершення дебатів", що дає змогу ухвалити законодавчий пакет, у який входить допомога Україні, за скороченою процедурою. Його пропозиція набрала 80 голосів, проти – 19.
Амбасадорка України у США Оксана Маркарова пояснила у Facebook, що в Сенату буде 30 годин, але не більше ніж одна година на кожного сенатора, для обговорення законопроєкту, після чого буде проведено остаточне голосування.
"Минулого разу, в лютому, виступи сенаторів тривали всю ніч. І фактично тривалість цієї частини процедури буде залежати від того, як багато сенаторів виявлять бажання виступити і скільки часу виступатимуть", – додала амбасадорка.
Контекст:
Законопроєкт H.R. 8035, який передбачає допомогу Україні на загальну суму $60,84 млрд, із яких $23,2 млрд спрямують на поповнення американських озброєнь і запасів замість наданих Україні, 20 квітня підтримало 311 конгресменів (210 демократів і 101 республіканець). Президент США Джо Байден закликав Сенат США швидко передати йому на підпис документ, щоб він набув чинності.
Лідер більшості в Сенаті (Демократична партія) Чак Шумер повідомляв, що пакет законопроєктів про іноземну допомогу, зокрема Україні, верхня палата Конгресу США розгляне 23 квітня.
Голова комітету з розвідки Сенату США демократ Марк Ворнер заявив, що пакет допомоги, до якого входитимуть далекобійні ракети ATACMS, можуть передати вже наступного тижня. Наповнення цього пакету Байден і президент України Володимир Зеленський обговорили 22 квітня.