Росія скерувала на Донбас диверсантів, щоб мати привід вторгнутися в Україну в січні – лютому – ЗМІ
За словами співрозмовника, скеровані диверсанти навчені веденню бойових дій у міських умовах і використанню вибухових речовин для вчинення актів саботажу проти угруповань "ДНР" і "ЛНР". Надалі планують звинуватити у цих атаках Україну і розпочати вторгнення, зазначив він.
Джерело додало, що такі висновки влада США зробила на підставі перехоплених повідомлень і спостережень за пересуваннями біля українського кордону.
Офіційний представник США, який описав дані розвідки і розмовляв із журналістами на умовах анонімності, додав, що російські військові планують здійснити диверсію за кілька тижнів до військового вторгнення. Саме вторгнення може розпочатися між серединою січня і серединою лютого. За його словами, такий сценарій був у 2014 році із Кримом.
Інший високопосадовець адміністрації Байдена заявив, що диверсанти або провокатори можуть влаштувати інцидент у Києві. Це, зі свого боку, може стати приводом для державного перевороту.
Про те, що Росія готує провокації проти власних військових, щоб обвинуватити в цьому Україну повідомляло і Головне управління розвідки Міноборони України.
Контекст:
Навесні 2021 року Росія нарощувала війська поблизу кордону з Україною та в окупованому Криму. Наприкінці жовтня американські ЗМІ почали повідомляти, що Росія знов стягує війська до кордону з Україною.
Секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов повідомив 22 грудня, що у зоні 200 км від кордону країни перебуває 122 тис. російських військових.
У Кремлі назвали повідомлення про підготовку вторгнення "вкиданнями" та звинуватили Київ у підготовці до агресії "проти "ЛНР" і "ДНР". У МЗС України спростували дезінформацію РФ про нібито підготовку до військового нападу на Донбасі.
США і НАТО неодноразово закликали Росію до деескалації напруги на кордоні.
17 грудня МЗС РФ поширило російські проєкти договору зі США та угоди з НАТО про так звані гарантії безпеки. Зокрема, у них ідеться, що США мають узяти на себе зобов'язання унеможливити подальше розширення НАТО "у східному напрямку", відмовитися від приймання до Альянсу держав, які раніше входили до СРСР.
10-го, 12-го і 13 січня відбувалися переговори Росії зі США, НАТО та ОБСЄ щодо безпеки. За їх підсумками у Росії заявили, що не отримали від США і НАТО жодних гарантій.