Російський мільярдер попередив, що конфіскація закордонного майна у РФ відкине країну в 1917 рік
"Я закликав би дуже обережно підходити до такого питання, як конфіскація підприємств тих фірм, які оголосили про вихід із російського ринку. По-перше, це поверне нас на 100 років назад, у 1917 рік, і наслідки такого кроку – глобальну недовіру до Росії з боку інвесторів – ми відчуватимемо багато десятиліть", – сказав Потанін.
Він вважає, що рішення компаній про зупинення діяльності в Росії є "дещо емоційним і, можливо, його ухвалили через безпрецедентний тиск на них із боку громадської думки за кордоном". Мільярдер не відкидає, що "вони повернуться".
За словами Потаніна, націоналізація такого майна – "більш цивілізований підхід", але "значно адекватнішою" йому здається пропозиція "ввести зовнішнє управління на таких підприємствах".
Війна Росії проти України. Головне (оновлюють)
Контекст:
Від початку військового вторгнення Росії в Україну Захід ввів кілька пакетів санкцій проти Росії та її керівництва, зокрема президента Володимира Путіна.
За даними глобальної бази даних щодо відстеження санкцій Castellum, Росія зараз – найбільш підсанкційна країна у світі. Із 2014 року проти неї ввели 6,3 тис. обмежень, майже 3,6 тис. із них – за вторгнення, яке розпочалося 24 лютого.
Санкції впливають на економіку Росії. Рубль уже неодноразово оновлював історичний мінімум. Міжнародне рейтингове агентство Fitch вважає, що суверенний дефолт Росії неминучий.
Після початку вторгнення Росії в Україну ринок РФ покинули десятки відомих компаній.