За два тижні війни з Україною Росія втратила $30 млрд ВВП – Bloomberg

Bloomberg прогнозує, що ВВП РФ упаде 2022 року на 9%
Фото: ЕРА
Після масштабного вторгнення РФ в Україну в лютому – березні 2022 року російська економіка втратила $30 млрд ВВП, з огляду на ціни 2021 року. Такі дані навело 11 березня американське агентство Bloomberg.

За оцінками агентства, за два тижні бойових дій проти України внутрішні економічні втрати Росії можна порівняти "з найгіршими спадами за більше ніж два десятиліття" перебування при владі президента Володимира Путіна.

Економіка РФ "мала зростати другий рік поспіль", але у зв'язку із введеними проти Москви міжнародними антивоєнними санкціями "за лічені дні різко пішла на спад", пише Bloomberg.

За його прогнозами станом на зараз, 2022 року ВВП РФ упаде приблизно на 9%. Уже зараз, за підрахунками агентства, падіння становить приблизно 2%.

Bloomberg наголошує, що для Росії "найгірше попереду".

Війна Росії проти України. Головне (оновлюють)

Контекст:

Від початку військового вторгнення Росії в Україну Захід ввів кілька пакетів санкцій проти Росії. Вони, зокрема, стосуються великих російських банків, низки наближених до президента РФ Володимира Путіна чиновників, бізнесменів та їхніх дітей.

Після того як Росія відмовилася припинити агресію проти України, ЄС, США, Великобританія та Канада вирішили занести до санкційного списку самого Путіна, а частину російських банків від'єднали від міжнародної міжбанківської системи SWIFT. Окрім того, США та ЄС ввели санкції проти Центробанку Росії, заморозивши його закордонні активи.

США також ввели ембарго на імпорт російських енергоресурсів – нафти й газу – і вирішили позбавити Росію статусу найбільшого сприяння (торговельних привілеїв), що дасть змогу підвищити мита та ввести інші обмеження.

За даними глобальної бази даних щодо відстеження санкцій Castellum, Росія зараз – найбільш підсанкційна країна у світі. Із 2014 року проти неї ввели 6,3 тис. обмежень, майже 3,6 тис. із них – за вторгнення, яке розпочалося 24 лютого.

Санкції впливають економіку Росії. Рубль уже неодноразово оновлював історичний мінімум. Міжнародне рейтингове агентство Fitch вважає, що суверенний дефолт Росії неминучий.