Саакашвілі голодує 28-й день. У кімнаті зустрічей установили перегородку до стелі, щоб він не міг передавати листи – адвокат
Про це йдеться в його листі на адресу начальника 12-ї пенітенціарної установи Зураба Модебадзе, який озвучив один із адвокатів політика Дмитро Садзаглішвілі, пише "Грузія Online".
"З цієї хвилини... я вживатиму тільки ті ліки, які не пов'язані з голодуванням, поки ви не повернете кімнаті зустрічей початковий вигляд і поки мені не буде надано можливість користуватися своїми процесуальними правами", – написав Саакашвілі.
Адвокат пояснив, що в переговорній кімнаті зненацька зробили ремонт, піднявши перегородку до стелі, через що стало неможливо передавати листи.
"Коли ми увійшли до кімнати зустрічей, ми виявили, що цю кімнату відремонтовано. Бар'єр підняли до краю, щоб із Саакашвілі не було прямої комунікації й усе спілкування можна було контролювати", – розповів він.
Мати політика Гіулі Аласанія заявила, що спілкувалася із сином через вікно, як і його адвокати.
"Нас розділяло вікно, безпосередньо спілкуватися ми не можемо. Як я зрозуміла, в адвокатів із ним таке саме спілкування. Так не можна, тому що спілкування з адвокатами має бути конфіденційним", – сказала вона в коментарі Sova.
Український лікар Максим Перебійніс, який відвідав Саакашвілі як депутат Верховної Ради, також зазначив, що йому не дозволили особисто оглянути Саакашвілі, вони спілкувалися лише через скло.
27 жовтня політика відвідала уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова. Вона розповіла, що за час голодування Саакашвілі чотири рази мав кризовий стан здоров'я, двічі йому робили переливання крові, він щодня здає аналізи.
У колонії чергує реанімаційна бригада, але лікарі не зможуть оперативно допомогти Саакашвілі в разі серйозного погіршення здоров'я, сказала Денісова. Політик, за її словами, і далі відмовляється переїжджати до тюремної лікарні та виступає проти примусового годування.
Контекст:
Саакашвілі обіймав посаду президента Грузії два строки поспіль – у 2004–2013 роках. Незабаром після звільнення з посади президента він покинув країну.
У 2015–2016 роках Саакашвілі очолював Одеську облдержадміністрацію. Він набув українського громадянства у травні 2015 року, а у липні 2017-го втратив його. У травні 2019 року президент України Володимир Зеленський повернув Саакашвілі українське громадянство. З червня 2020 року Саакашвілі обіймає посаду голови Виконавчого комітету реформ України.
У Грузії Саакашвілі засудили до трьох років позбавлення волі за помилування колишніх співробітників МВС, засуджених за вбивство співробітника "Об'єднаного банку Грузії" Сандро Гіргвліані. Ще шість років він дістав у справі про побиття політика Валерія Гелашвілі. Стосовно Саакашвілі у Грузії розслідують ще кілька справ, зокрема про розгін акції протесту в листопаді 2007 року.
У вересні 2021 року Саакашвілі розповів про намір приїхати до Грузії 2 жовтня, у день місцевих виборів. Уранці 1 жовтня політик повідомив про повернення до Грузії. Того ж дня Саакашвілі затримали та заарештували, зараз він перебуває в пенітенціарній установі №12 у Руставі.
1 жовтня експрезидент Грузії оголосив голодування, яке триває досі. Адвокати та лікарі політика повідомили про погіршення його здоров'я.
Українська влада заявила, що домагатиметься повернення Саакашвілі в Україну.