США ввели нові санкції проти осіб і компаній, які допомагають ракетній та безпілотній програмі Ірану

США наклали санкції на тих, хто допомагав Ірану виробляти ракети і дрони
Фото: EPA

Міністерство фінансів США 18 жовтня оголосило про нові санкції щодо 11 фізичних осіб, вісьмох юридичних осіб та одного судна, які, за словами США, сприяли здійсненню Іраном "дестабілізуючих програм балістичних ракет і безпілотних літальних апаратів (БПЛА)". Про це йдеться в заяві на сайті мінфіну.

Особи, які увійшли до списку, надавали матеріальну підтримку Корпусу вартових ісламської революції (КВІР), міністерству оборони та збройних сил Ірану або їхнім підлеглим у виробництві й розповсюдженні ракет і БПЛА, вказано в повідомленні.

"Безрозсудний вибір Ірану й далі поширювати руйнівні БПЛА та іншу зброю продовжує численні конфлікти в регіонах в усьому світі", – заявив заступник міністра фінансів США із боротьби з тероризмом і фінансовою розвідкою Браян Нельсон. Він наголосив, що Сполучені Штати й далі вживатимуть заходів, щоб завадити розповсюдженню Іраном БПЛА та іншої зброї репресивним режимам і дестабілізуючим суб'єктам.

Цих заходів ужили, оскільки спливає строк дії обмежень ООН на діяльність Ірану, пов'язану з ракетами, відповідно до резолюції 2231 Ради Безпеки ООН. "Сполучені Штати залишаються непохитними у своїх зобов'язаннях протистояти загрозі, яку створюють закупівлями, розробленням і поширенням Іраном ракет, БПЛА та іншої військової зброї", – ідеться в повідомленні.

У списку є компанії та їхні офіційні особи з Ірану, Китаю й Венесуели. Вантажне судно Parnia, яке також потрапило під санкції, використовували для експорту оборонної продукції в інші країни. Зокрема, нещодавно воно доправило до Венесуели кілька іранських патрульних катерів зі швидкими ударними ракетами Peykaap III, вказано в повідомленні.

Санкції заморожують будь-які активи, які зараз є під юрисдикцією США, і забороняють особам у США мати з ними справу, ідеться в повідомленні. У мінфіні США підкреслили, що особи, які беруть участь у певних угодах із тими, кого занесено до санкційного переліку, самі можуть потрапити під санкції.

Контекст:

У жовтні 2022 року МЗС України звинуватило Іран у тому, що він допомагає Росії зброєю у війні проти України. Про те, що Іран надає допомогу РФ, писали й ЗМІ. Зокрема, Associated Press із посиланням на джерела в розвідці повідомило, що Тегеран постачає Росії дрони. Іран доправив у РФ принаймні три моделі безпілотників: одноразові безпілотники-камікадзе Shahed-131 і Shahed-136, а також багатоцільові безпілотники Mohajer-6. Їх Росія масово застосовує для атак на об'єкти цивільної та критичної інфраструктури.

МЗС України звинуватило Іран у співучасті у злочині агресії РФ проти України через постачання Тегераном зброї Росії. Глава МЗС України Дмитро Кулеба 18 жовтня запропонував розірвати дипломатичні відносини з Іраном.

Іран заперечує постачання дронів російській армії, як і будь-якої іншої зброї.