У Данії не відкидають, що Росія може атакувати країни НАТО – посол

За словами Міккельсена, для багатьох данців стало одкровенням, що РФ може напасти на країни Європи
Фото: depositphotos.com

У Данії не відкидають, що країна-агресор Росія може атакувати НАТО. Про це в опублікованому 30 квітня інтерв'ю "РБК-Україна" заявив посол Данії в Україні Олє Егберг Міккельсен.

"Я можу говорити лише за Данію. Це почалося ще в 90-х роках, під час балканських воєн, зокрема в Боснії. Це теж була Європа, але це була оригінальніша картина. Складніше було зрозуміти, що відбувається. А тут немає жодних проблем із розумінням того, що відбувається. Це ключове питання", – сказав Міккельсен, відповідаючи на запитання, чи відчувають у Європі загрозу нападу з боку РФ.

Він зазначив, що Данія зацікавлена в посиленні обороноздатності України.

"І я думаю, що для багатьох данців це стало одкровенням: так, це можливо, це можливо в Європі, і ми повинні бути до цього готові. І саме тому ми перебуваємо в сильному альянсі, саме тому ми є членами Європейського союзу, і саме тому ми витрачаємо все більше й більше ресурсів на озброєння й оборону, тому що нам потрібно це робити. І саме тому ми так сильно підтримуємо Україну, тому що ваша безпека – це також наша безпека", – наголосив посол.

Контекст:

Bild 12 липня 2023 року оприлюднив деталі 4400-сторінкового оборонного плану НАТО на випадок нападу Росії. У ньому детально визначено, які військові можливості мають продемонструвати 32 держави-члени. Важлива роль в оборонному плані належить Німеччині – вона має стати найважливішим логістичним вузлом для сил Альянсу.

27 жовтня міністр оборони ФРН Борис Пісторіус заявив, що країни НАТО мають бути готовими до агресії з боку Росії.

14 січня 2024 року Bild із посиланням на секретний документ поінформував, що в НАТО готуються до ймовірного нападу країни-агресора Росії на східний фланг. У документі "тільки для службового користування" міноборони Німеччини докладно описує ймовірний "шлях до конфлікту" між РФ і НАТО, кульмінацією якого буде розміщення сотень тисяч солдатів Альянсу й неминучий початок війни влітку 2025 року. У НАТО, коментуючи публікацію Bild, заявили, що документ є навчальним сценарієм, який "завжди є уявною ситуацією для перевірки військового потенціалу в тій чи іншій сфері".

Міністри оборони Естонії, Латвії та Литви 19 січня 2024 року схвалили створення спільної Балтійської оборонної зони вздовж кордону з Росією й Білоруссю.

16 лютого видання Financial Times повідомило з посиланням на анонімного українського чиновника, що президент РФ Володимир Путін готується до війни проти країн Балтії.

Агресію РФ проти країн Балтії прогнозував у квітні і президент України Володимир Зеленський.