У Держдепі спростували інформацію про санкції проти польської влади

США не відмовляються від зобов'язань щодо безпеки Польщі через польський закон про Інститут національної пам'яті
Фото: ЕРА

У США не існує заборони на зустріч високопосадовців із президентом Польщі Анджеєм Дудою, зазначила представник Державного департаменту Гізер Ноєрт.

Сполучені Штати Америки не накладали заборони на двосторонні контакти з Польщею через суперечки навколо скандального закону про Інститут національної пам'яті. Про це на брифінгу 6 березня заявила представник Державного департаменту Гізер Ноєрт, повідомили на сайті відомства.

"Інформація про припинення співпраці з безпеки або діалогу на високому рівні просто неправдоподібна. Польща є нашим близьким союзником у межах НАТО, нічого не змінилося. Однак це не означає, що ми згодні з ухваленим законом, і ми це чітко дали зрозуміти", – зазначила вона.

Ноєрт уточнила, що не має інформації про ймовірну зустріч президента США Дональда Трампа з главою Польщі Анджеєм Дудою. Вона додала, що не обговорювала питання Польщі з помічником державного секретаря з європейських та євразійських справ Вессом Мітчеллом, який, за даними польських ЗМІ, нібито мав висунути ультиматум Польщі.

"Учора я зустрілася з Вессом Мітчеллом, але ми говорили не про Польщу, а про наших друзів із Латвії й Естонії, а також із Литви", – підкреслила вона.

Прес-секретар Держдепу додала, що США не відмовляються від своїх зобов'язань щодо безпеки Польщі.

Напередодні польське видання Onet заявило, що США ввели обмежувальні заходи проти польських високопосадовців за ухвалення в Польщі закону про Інститут національної пам'яті. За даними видання, Дуда і прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький не зможуть відвідати Білий дім і зустрітися з американськими високопосадовцями, поки до закону не буде внесено зміни.

26 січня польський Сейм проголосував за поправки до закону про Інститут національної пам'яті. У ніч на 1 лютого документ схвалив польський Сенат. 6 лютого Дуда підписав ініціативу і передав її в Конституційний суд, щоб той перевірив, чи вона не обмежує свободи слова і переконань.

Поправки передбачають кримінальне покарання за публічні звинувачення на адресу Польщі у злочинах, скоєних під час Голокосту, у пособництві нацистській Німеччині, військових злочинах або злочинах проти людяності. Заборонено використовувати словосполучення "польський табір смерті" під час опису концтаборів, що існували на території окупованої Німеччиною Польщі.

Документ засудили УкраїнаСША, Ізраїль і Франція. Верховна Рада ухвалила постанову, у якій ідеться, що українські депутати "з розчаруванням і глибокою стурбованістю" сприйняли законопроект.

19 лютого стало відомо, що опозиційна "Громадянська платформа" підготувала зміни до польського закону про Інститут нацпам'яті.