У Держдепі США розповіли, що увійшло в пакет допомоги Україні на $1 млрд
Сполучені Штати Америки виділили для України новий пакет допомоги, вартість якого становить більше ніж $1 млрд. Про нього під час візиту до Києва оголосив 6 вересня державний секретар США Ентоні Блінкен. 6 вересня пресслужба Державного департаменту США деталізувала склад цієї допомоги.
У пакет входять:
- $175 млн військової допомоги, зокрема компоненти системи ППО, керовані ракетні системи залпового вогню для HIMARS, боєприпаси;
- $100 млн на підтримку довгострокових військових потреб;
- $90,5 млн на допомогу з розмінування;
- $300 млн на підтримку зусиль правоохоронних органів щодо відновлення і підтримки правопорядку на звільнених територіях, включно з містами і селами, які зазнають постійних обстрілів із боку Росії;
- $206 млн на гуманітарну допомогу;
- $5,4 млн конфіскованих активів олігархів для підтримки реінтеграції та реабілітації ветеранів;
- $203 млн на підтримку прозорості й підзвітності інститутів, верховенства права і сектора правосуддя, підтримку основних реформ у сфері боротьби з корупцією, на створення потенціалу для розслідування воєнних злочинів, скоєних Росією.
У Держдепі зазначили, що від початку широкомасштабного вторгнення Росії в Україну Сполучені Штати надали через механізми Світового банку $43,2 млрд допомоги у сфері безпеки, $2,9 млрд гуманітарної допомоги та $20,5 млрд бюджетної підтримки.
Контекст:
США надають військову допомогу Україні переважно за системою "президентського скорочення" запасів Пентагону. Крім того, США допомагають Україні в межах Ініціативи сприяння безпеці України (USAI) у тривалішій перспективі – укладаючи контракти з промисловістю на виробництво зброї.
Як повідомило міноборони США, країна виділила понад $43,7 млрд допомоги Україні у сфері безпеки від початку правління адміністрації президента Джо Байдена, зокрема понад $43 млрд від початку широкомасштабного вторгнення РФ в Україну 24 лютого 2022 року.
Окремо у Сполучених Штатах ухвалили закон про лендліз для України, згідно з яким США зможуть позичати або здавати в оренду засоби захисту Україні та іншим країнам Східної Європи. Амбасадорка України у США Оксана Маркарова пояснила, що для оборонної допомоги Україні міноборони США поки використовує програми безплатного передання зброї, а лендліз – це додатковий інструмент, який застосовуватимуть у разі потреби.
Також США надають Україні фінансову і гуманітарну допомогу.