У діях Баку читається намір розпочати повномасштабну війну проти Вірменії – Пашинян

Пашинян: Наміри Азербайджану залишаються – проводити проти Вірменії політику воєнного примусу
Фото: ЕРА

15 лютого на засіданні уряду Вірменії прем'єр-міністр країни Нікол Пашинян заявив, що дії Азербайджану свідчать про намір розпочати повномасштабну війну проти Вірменії. Стенограму виступу Пашиняна опублікувала його пресслужба.

Прем'єр Вірменії згадав інциденти на кордоні з Азербайджаном у ніч на 13 лютого, коли Баку і Єреван звинуватили один одного у стрілянині. Пашинян каже, що "під час виконання бойового чергування" загинуло четверо вірменських військовослужбовців.

"Опис подій свідчить, що наміри Азербайджану залишаються незмінними: проводити проти Республіки Вірменія політику воєнного примусу. [...] Низка обставин дає підставу припустити, що Азербайджан і далі проводить політику "дайте мені те, що я хочу, через переговори, інакше я візьму це у воєнний спосіб", – сказав він.

Ідеться про розміщення кордону і про те, на якій відстані від нього мають перебувати війська обох країн, котрі кілька разів воювали через Нагірний Карабах. За версією Єревана, Баку уникає рішень "за якоюсь формулою".

"Є два варіанти: спочатку провести делімітацію по всьому кордону і розпочати її реалізацію. Другий варіант: розділити кордон на частини і проводити делімітацію по частинах. І, по суті, для нас прийнятні обидва варіанти в межах вищезазначених принципів. Однак Азербайджан, схоже, уникає і цього варіанта, і наш аналіз свідчить, що для цього може бути одна причина, і цією причиною може бути, наприклад, початок воєнних дій на деяких ділянках кордону з перспективою перетворення воєнної ескалації конфлікту на повномасштабну війну проти Республіки Вірменія", – заявив Пашинян.

За його словами, "цей намір читається в усіх заявах і діях офіційного Баку".

Контекст:

У вересні 2022 року загострився конфлікт між Вірменією й Азербайджаном. Сторони звинуватили одна одну в обстрілах. Під час зіткнень загинуло приблизно 300 людей. Секретар Ради безпеки Вірменії Армен Григорян заявив 15 вересня, що завдяки участі міжнародної спільноти вдалося досягти угоди між Вірменією й Азербайджаном про припинення вогню.

28 вересня 2023 року "влада" невизнаного Нагірного Карабаху оголосила про припинення існування "республіки" з 1 січня 2024 року. Понад 100 тис. карабаських вірмен покинули регіон.

17 жовтня прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян під час виступу в Європарламенті заявив, що Вірменія готова підписати мирний договір з Азербайджаном до кінця 2023 року.

У грудні 2023-го Баку і Єреван домовилися про обмін військовополоненими, а також про те, що як жест доброї волі Вірменія підтримає заявку Азербайджану на проведення 29-ї сесії Конференції сторін Рамкової конвенції ООН про зміну клімату і зніме свою кандидатуру, а Азербайджан як жест доброї волі підтримає кандидатуру Вірменії на членство в Бюро східноєвропейської групи COP.