У Газі більшість населення вже позбавлена електрики та зв'язку, а незабаром може залишитися без води – ООН

За даними МОЗ Палестини, в секторі Гази загинуло понад 700 осіб
Фото: ЕРА

Ізольований Ізраїлем після нападу ХАМАС сектор Гази без зовнішніх постачань може опинитися на межі гуманітарної катастрофи. Про це з посиланням на місцеву владу 10 жовтня пише ВВС.

За їхніми словами, в палестинському анклаві припинено постачання електроенергії, продовольства, пального та води. Наземне постачання вантажів припинили із 7 жовтня, коли у відповідь на напад бойовиків ХАМАС на південні райони Ізраїль почав бомбардувати об'єкти в Газі.

"На кадрах ВВС видно безлюдні вулиці, завалені уламками зруйнованих будівель після ізраїльських авіаударів... Загалом у цьому районі проживає приблизно 2,3 млн осіб, 80% з яких залежать від гуманітарної допомоги, здебільшого через воєнні дії, що тривають", – ідеться у статті.

За інформацією ЗМІ, Ізраїль контролює повітряний простір і берегову лінію Гази, обмежуючи транзит товарів, зокрема продовольства і медикаментів. Єгипет також обмежив в'їзд і виїзд через спільний кордон із палестинською територією.

Прессекретар генерального секретаря ООН Стефан Дюжаррік повідомив ВВС, що понад десяток медичних працівників загинули або дістали поранення, пошкоджено щонайменше сім медичних центрів. Значна частина населення вже без електрики і зв'язку, а незабаром може залишитися без води та їжі, вважає він.

"Збитки, завдані об'єктам водопостачання, санітарії та гігієни, позначилися більш ніж на 400 тис. осіб. Електростанція в Газі зараз є єдиним джерелом електроенергії, а пальне може закінчитися протягом кількох днів", – сказав Дюжаррік.

Він повідомив, що Всесвітня продовольча програма вже надала продовольство для 100 тис. палестинських біженців і планує збільшити постачання увосьмеро. ВВС зазначає, що жителі контрольованої ісламістськими бойовиками Гази стикалися з браком їжі та води і до останніх подій.

Міністерство охорони здоров'я Палестини вранці повідомило, що в лікарнях сектору брак медикаментів становить приблизно 44%, а дефіцит витратних матеріалів – приблизно 32% від базового переліку. У Х (колишній Twitter) відомство також назвало останні дані щодо кількості жертв і постраждалих від бомбардувань у Газі: 765 людей загинули, 4 тис. дістали поранення.

 

Контекст:

Уранці 7 жовтня південні та центральні райони Ізраїлю зазнали масованого ракетного обстрілу з боку сектору Гази. Лідер військового крила ХАМАС Мохаммед Дейф оголосив про початок операції "Буря Аль-Акси". ЦАХАЛ повідомив про проникнення палестинських бойовиків із Гази на територію Ізраїлю через кілька пропускних пунктів, а також із моря та з повітря.

Ізраїль у відповідь оголосив про початок контртерористичної операції у секторі Гази під назвою "Залізні мечі". Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху заявив про вступ країни "в довгу й важку війну", він пообіцяв відновити безпеку громадян Ізраїлю та висловив упевненість у перемозі.

За даними ізраїльських ЗМІ станом на 9 жовтня, в Ізраїлі жертвами нападу ХАМАС стало щонайменше 800 осіб, у МОЗ країни повідомили, що понад 2,5 тис. людей дістали поранення. Кількість палестинців, які загинули в секторі Гази, згідно з інформацією МОЗ Палестини, сягнула 687 осіб (зокрема 140 дітей), ще 3726 – поранено.

Армія Ізраїлю повідомила, що повернула контроль над усіма містами на кордоні із сектором Гази, але там ще можуть залишатися терористи ХАМАС.

9 жовтня представник бойовиків Мусса Абу Марзук заявив, що ХАМАС відкритий до "політичних діалогів" з Ізраїлем та "чогось схожого", оскільки "досяг своїх цілей".

Водночас Нетаньяху заявив, що ізраїльська армія ліквідувала "сотні терористів", але "на цьому не зупиниться". "Будь-яке місце, де діє ХАМАС, стане руїною", – зазначив прем'єр Ізраїлю.

Human Rights Watch заявила, що блокада та удари Ізраїлю по Газі є воєнними злочинами. У заяві організації від 9 жовтня зазначають, що ізраїльська влада "систематично репресувала палестинців протягом десятиліть", а з 2007 року влаштувала фактичну блокаду сектору Гази.