У КНДР розкрили характеристики нової балістичної ракети, яку випробовували під час візиту Блінкена в Сеул

Ракета досягла максимальної висоти 99,8 км зі швидкістю, яка у 12 разів перевищує швидкість звуку, заявив Кім Чен Ин
Фото: EPA

Систему озброєння, яку КНДР випробувала 6 січня, може мати лише кілька країн світу. Про це заявив північнокорейський лідер Кім Чен Ин, якого процитувала газета Трудової партії Кореї Rodong Sinmun.

Випробування нової гіперзвукової балістичної ракети середньої дальності він назвав успішним, а виготовлення такого озброєння – "стримуванням ядерної війни".

"Ефективність нашої новітньої гіперзвукової ракетної системи середньої дальності не можуть ігнорувати в усьому світі, і система може завдати серйозного військового удару по противнику, ефективно прориваючи будь-які його щільні оборонні бар'єри", – заявив політик.

За словами Кім Чен Ина, ракету запустили з установки в передмісті Пхеньяна, вона досягла максимальної висоти 99,8 км зі швидкістю, яка у 12 разів перевищує швидкість звуку. Снаряд упав у відкрите море на відстані 1,5 тис. км, зазначив він.

Північнокорейський лідер додав, що КНДР прискорюватиме розвиток свого оборонного потенціалу.

Як повідомляло Yonhap, запуск відбувся тоді, коли державний секретар США Ентоні Блінкен перебував у столиці Південної Кореї Сеулі для переговорів зі своїм південнокорейським колегою щодо зусиль зі стримування північнокорейських загроз на тлі політичних потрясінь на півдні, спричинених невдалою спробою президента Південної Кореї Юн Сок Йоля ввести воєнний стан минулого місяця.

За словами Блінкена, така дія КНДР свідчить про важливість співпраці між США, Південною Кореєю та Японією, зокрема в галузі обміну даними про ракети в режимі реального часу й проведення тристоронніх військових навчань.

Контекст:

Північна Корея влаштовує регулярні пуски балістичних ракет у бік Східного й Жовтого морів, а також неодноразово заявляла про свій "безперечний статус ядерної держави".

9 березня 2023 року КНДР провела навчання, які імітують напад на Південну Корею. 28 березня КНДР провела випробування ядерного підводного дрона й балістичної ракети з імітацією ядерного заряду.

10 квітня у Пхеньяні заявили, що випробували ядерний підводний безпілотник. 19 липня північнокорейська армія здійснила запуск двох балістичних ракет.

8 жовтня 2024 року Кім Чен Ин заявив, що КНДР прискорюватиме кроки, щоб стати військовою наддержавою з ядерною зброєю, і не уникатиме її застосування в разі нападу.