У липні Росія експортувала до Азії навколо Африки рекордний обсяг нафтопродуктів – Reuters

Труднощі з експортом нафтопродуктів у РФ виникли після введення ембарго ЄС
Фото: ЕРА (архів)

У липні експорт нафтопродуктів із країни-агресора Росії становив приблизно 9 млн тонн. Про це з посиланням на джерела на ринку і на дані глобального провайдера даних LSEG повідомило 15 серпня Reuters.

За даними агентства, рекордного рівня під час цього досяг морський експорт нафтопродуктів із РФ у країни Азії навколо Африки, через мис Доброї Надії – 1,1 млн тонн (сама нафта – 0,83 млн тонн).

Зокрема, вантаж прямував із Балтійського регіону, країни доправлення: Сінгапур, Індія та Китай (зокрема Тайвань).

Reuters пише, що дедалі більше суден із російськими нафтопродуктами намагаються уникнути найкоротшого шляху до Азії через Червоне море, у районі якого комерційні судна зазнають нападів із боку єменських хуситів.

Щоб уникнути нападу, судна подають сигнали, що на їхньому борту російський екіпаж або вантаж російського походження.

У 2024 році щонайменше три судна з російськими нафтопродуктами зазнали нападу з боку хуситів, зазначають журналісти, зокрема Wind під прапором Панами та Chios Lion під прапором Ліберії (досі дрейфує в Суецькому каналі, стверджує Reuters).

Агентство пояснює, що Азія є основним ринком збуту російського мазуту й нафти з моменту набуття чинності в лютому 2023 року ембарго Європейського союзу.

Контекст:

На початку грудня 2022 року країни – члени "Великої сімки", а також Австралія та ЄС ввели обмеження цін на російську нафту, установивши максимальний рівень у розмірі $60 за барель. Із 5 лютого 2023 року ці країни запровадили цінову стелю на російські нафтопродукти: $100 – для дизельного пального і $45 – для різних мастил.

У російських нафтовиків почали з'являтися труднощі з пошуком танкерів під перевезення після того, як США почали вводити санкції проти "тіньового флоту" Кремля і запустили розслідування, яке охопило три десятки суднових перевізників по всьому світу, повідомляло Reuters у листопаді 2023 року.

Міністерство фінансів США 23 лютого 2024 року ввело санкції проти російської танкерної групи "Совкомфлот".

24 червня Рада ЄС оголосила про нові антиросійські санкції, спрямовані проти танкерів, які входять до складу нафтового "тіньового флоту" РФ.