У міноборони РФ заявили, що нібито відбили атаку дронів у трьох областях
У Росії цієї ночі працювала ППО через атаку дронів у трьох областях, заявило міноборони країни-агресора вранці 7 березня.
Стверджують, що вдалося перехопити безпілотник у Курській області, збити три – над Брянською і два – над Тульською. В атаці відомство традиційно звинуватило "київський режим".
Про збиті дрони відзвітувала й місцева влада.
Губернатор Брянської області РФ Олександр Богомаз заявив, що два безпілотники "знищено силами ППО" над Клінцовським районом і Новозибківським міським округом, "постраждалих і руйнувань немає".
Міністерство регіональної безпеки Тульської області стверджує, що в цьому регіоні також руйнувань і постраждалих немає, пише "Русская служба ВВС".
Контекст:
Після початку широкомасштабного вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року українська армія стала масово застосовувати безпілотники для розвідки й завдання ударів по ворогові. Для цього використовують як безпілотники власного виробництва, так і ті, що закупили на Заході або які передали західні партнери.
Головні цілі ударів дронами-камікадзе по РФ – виснаження російських систем ППО й знищення авіації, а також завдання збитків військово-виробничим потужностям, говорив начальник військової розвідки України Кирило Буданов. Він наголошував, що пріоритетною ціллю є російські військові підприємства, які працюють у сфері ракетобудування.
Понад 1 млн км&³2; території Росії розташовано в зоні, вразливій для українських безпілотників, підрахувало 2 лютого російське видання "Верстка". За його даними, з вересня 2023 року цю територію збільшено на понад 300 тис. км&³2;. У зоні атак опинилися великі міста, зокрема Санкт-Петербург.
Майже всіх нещодавніх ударів по об'єктах у Росії завдали засобами не іноземного, а українського виробництва, повідомив у січні 2024 року міністр із питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін.
З початку 2024 року Україна посилила атаки на нафтогазові об'єкти на території Росії – НПЗ, нафтобази й газові термінали. Атаки фіксували в багатьох регіонах – Брянській, Курській, Волгоградській, Ярославській, Ленінградській областях, Краснодарському краї, Санкт-Петербурзі. Відповідальність за багато інцидентів неофіційно взяли на себе СБУ й військова розвідка України.
За підрахунками The Moscow Times станом на 5 березня, з початку року Україна атакувала безпілотниками щонайменше дев'ять нафтогазових об'єктів на території Росії – НПЗ, нафтобази й газові термінали. Через атаки, зазначило видання, експорт бензину впав на 37%, а дизельного пального – на 23%. З 1 березня Росія на пів року заборонила експорт бензину.