У МВС Білорусі розповіли, скільки людей затримали на акціях протесту 27 серпня

На вулиці Мінська вийшло приблизно п'яти тисяч протестувальників, повідомило МВС Білорусі
Фото: EPA

За даними міністерства внутрішніх справ Білорусі, учора в акціях протесту брало участь майже п'ять тисяч людей. Усього було затримано 114 осіб, зокрема 50 журналістів.

У Білорусі під час акцій протесту в четвер, 27 серпня, за "адміністративні порушення" затримали 114 осіб. Про це йдеться у пресрелізі міністерства внутрішніх справ країни за 28 серпня.

За даними МВС, учора в акціях протесту брало участь приблизно п'ять тисяч осіб. У провладних мітингах узяло участь понад 2400 осіб.

Найактивніші протестні акції відбувалися в Мінську, повідомили у МВС Білорусі. Зокрема, біля Червоного костелу на площі Незалежності МВС зібралося 1,4 тис. осіб, уточнили у МВС.

До міліції забрали приблизно 50 журналістів, але за підсумками перевірок усіх відпустили.

"Під час проведення несанкціонованого заходу правоохоронці доправили в Жовтневе РУВС Мінська приблизно 50 журналістів для перевірки документів, що підтверджують законність їхньої професійної діяльності", – ідеться в релізі.

Одному журналісту поліцейські виписали адміністративний протокол. Ще одного іноземного журналіста "вислали з країни в добровільному порядку", додали в міністерстві.

Із 4-го до 8 серпня в Білорусі тривало дострокове голосування на виборах президента, а 9 серпня відбулося основне. На пост президента балотувалося п'ять кандидатів. 14 серпня ЦВК оголосила остаточні підсумки виборів президента. За офіційними даними, перемогу здобув чинний президент Білорусі Олександр Лукашенко, за якого проголосувало 80,1% виборців. Друге місце з 10,1% голосів посіла кандидатка від опозиції Світлана Тихановська. Решта кандидатів набрала менше ніж 2%. Водночас альтернативні екзитполи засвідчили протилежну картину – упевнену перемогу Тихановської.

Вибори в Білорусі відбувалися без незалежних міжнародних спостерігачів. Після закриття виборчих дільниць 9 серпня в кількох містах почалися протести, які тривають досі. До акцій долучилися трудові колективи найбільших білоруських підприємств. Мітингувальники звинувачують владу у фальсифікаціях і вимагають проведення нових виборів. Для розгону протестувальників силовики застосовували спецзасоби, зокрема в Мінську вони використовували світлошумові гранати, гумові кулі та водомети.

16 серпня в Білорусі відбувся найбільший в історії мітинг – на опозиційну акцію протесту в Мінську, за оцінками білоруських журналістів, вийшло понад 200 тис. осіб.

Під час протестів затримали приблизно 7 тис. демонстрантів, сотні дістали травми і поранення. За офіційними даними, загинуло чотири учасники мітингів. Станом на 18 серпня у СІЗО залишалося 44 людини. 25 серпня в Білорусі почалася друга хвиля затримань, у різних містах країни затримали 36 осіб і склали приблизно 100 протоколів

Затримані розповідали, що правоохоронці знущалися з них – роздягали догола і били. Білоруський правозахисний центр "Весна" задокументував понад 600 фактів насильства з боку силових структур і збирається передати цю інформацію до Комітету ООН проти тортур.

Тихановська сказала, що готова стати національним лідером і незабаром провести нові президентські вибори. Вона оголосила про створення координаційної ради для передання влади в Білорусі. 18 серпня у штабі Тихановської заявили, що координаційна рада готова до переговорів із Лукашенком.

Чинний глава держави сказав, що не згоден на проведення повторних виборів, і звинуватив координаційну раду опозиції у спробі захоплення влади.

Росія на прохання Лукашенка вже сформувала резерв із силовиків для допомоги білоруській владі у розгоні "екстремістських елементів".