У РФ суд засудив бізнесмена до семи років колонії у справі про держзраду на користь США

Мосміськсуд визнав винним інтернет-підприємця Георгія Фомченкова
Фото: ЕРА

Мосміськсуд оголосив вирок інтернет-підприємцю Георгієві Фомченкову, якого обвинувачують у справі про державну зраду в Центрі інформаційної безпеки ФСБ.

Мосміськсуд засудив до семи років суворого режиму інтернет-підприємця Георгія Фомченкова, який разом із засудженими екс-главою підрозділу ФСБ та співробітником "Лабораторії Касперського" міг працювати на ЦРУ і якого обвинувачували у справі про державну зраду в Центрі інформаційної безпеки (ЦІБ) ФСБ. Про це 1 квітня повідомляє "Интерфакс" із посиланням на прес-секретаря суду Уляну Солопову.

Загалом у справі четверо фігурантів, їх обвинуватили у державній зраді на користь США.

У лютому Московський окружний військовий суд засудив колишнього керівника підрозділу ЦІБ ФСБ Сергія Михайлова до 22 років у колонії суворого режиму. Співробітник "Лабораторії Касперського", екс-майор поліції Руслан Стоянов дістав 14 років колонії суворого режиму.

Четвертому фігуранту справи, співробітнику ФСБ Дмитрові Докучаєву вироку ще не ухвалили.

Процеси у справі проходять у закритому режимі і мають гриф "цілком таємно". Джерело "Интерфакса" стверджує, що фігурантів справи підозрюють у переданні таємної інформації американським спецслужбам, яке вони маскували під виглядом вербування іноземців.

У січні 2017 року російське видання "Коммерсантъ" повідомило про арешт топ-менеджера "Лабораторії Касперського" Руслана Стоянова за підозрою в державній зраді. За даними видання, арешт пов'язаний із розслідуванням, у якому фігурує заступник ЦІБ Михайлов, що "курує весь інтернет-бізнес у країні".

Російська "Новая газета" писала, що Михайлова підозрюють у переданні США відомостей про російськиі кіберкомпанії. Зазначали, що його затримали під час засідання колегії ФСБ, надівши на голову світлонепроникний мішок. Видання повідомляло, що разом із Михайловим і Стояновим заарештовано ще двох людей. 

Стоянов писав із СІЗО, що російська влада вербує кібершахраїв для виконання державних завдань, надаючи захист від уваги спецслужб в обмін на їхні послуги.