У РФ заявили, що західні вчені намагаються переманити їхніх розробників вакцини проти COVID-19
Очільник російського центру епідеміології імені Гамалії, у якому розробили вакцину проти коронавірусу, Олександр Гінцбург, вважає, що в нього працює колектив учених, яким позаздрив би будь-який американський і європейський університет.
У російського Національного дослідницького центру епідеміології і мікробіології імені Гамалії, який заявив про створення першої у світі вакцини проти коронавірусу, намагаються перекупити співробітників. Про це 13 серпня в ефірі каналу "Россия 1" розповів керівник центру Олександр Гінцбург.
Він зазначив, що в центрі протягом останніх 10 років працює колектив учених, яким позаздрив би будь-який американський і європейський університет.
"Намагаються [перекупити співробітників], так, але нічого не вийде", – сказав Гінцбург.
Гінзбург вважає, що з негативною реакцією західних колег на російську вакцину проти COVID-19 необхідно змиритися.
"Це природна реакція західних компаній на несподівану для них появу вітчизняного продукту. Тому я думаю, що потрібно витримати цей негативізм, який на нас зараз спрямували і який добре оплачений", – сказав учений.
Про реєстрацію першої у світі вакцини проти коронавірусної інфекції президент Росії Володимир Путін заявив 11 серпня на нараді із членами уряду. За його словами, вакцина ефективна, формує стійкий імунітет і пройшла всі необхідні перевірки. Путін повідомив, що одна з його доньок уже зробила щеплення проти коронавірусної інфекції вакциною російського виробництва.
Керівник наукової експертизи російського проєкту Inbio Ventures Ілля Ясний вважає, що реєстрація російської вакцини проти коронавірусу суперечить науковим і етичним нормам розроблення ліків. Він зазначав, що препарат зареєстрували після випробування на кількох десятках людей, тоді як фінальної стадії клінічних досліджень (у ній мають брати участь тисячі людей) не проводили. Окрім того, Ясний наголошував, що не було опубліковано результатів і початкових стадій перевірки вакцини.
Росія запропонувала "безпрецедентне співробітництво" американській організації Operation Warp Speed, створеній для прискорення розроблення, виробництва і поширення вакцин від коронавірусу. Однак у США заявили, що російську вакцину вважають настільки недопрацьованою, що не зацікавилися нею.
"Ні за що в житті США не тестуватимуть це на мавпах, не кажучи вже про людей", – заявив каналу CNN високопосадовець зі сфери охорони здоров'я США.
Окрім Росії, жодна з країн не заявляла про створення ефективної вакцини проти коронавірусу.
Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.
До 17 серпня на коронавірус у світі захворіло 21 млн 760 тис.осіб, жертвами COVID-19 стало 774 296 осіб, видужало 13 616 495.