У США розпочали вакцинувати проти COVID-19 підлітків 12–15 років

У США майже 17 млн підлітків віком 12–15 років
Фото: EPA
У Сполучених Штатах із 13 травня стартувала імунізація проти коронавірусу підлітків віком 12–15 років. Про це пише The Washington Post.

12 травня Центр із контролю та профілактики захворювань США (CDC) дозволив використання вакцини Pfizer/BioNTech для вікової групи 12–15 років. У CDC зауважили, що, хоча у більшості дітей із COVID-19 симптоми легкі або їх немає, дехто з них може серйозно захворіти і потребуватиме госпіталізації.

Президент США Джо Байден 12 травня закликав батьків підлітків забезпечити імунізацію своїх дітей. Глава Білого дому зауважив, що вони теж можуть заразитися коронавірусом, а також інфікувати своїх близьких. За словами Байдена, для імунізації підлітків буде створено всі умови, приблизно 15 тис. аптек у США готові до їх вакцинації.

"Це важливий крок уперед у наших зусиллях із вакцинації якомога більшої кількості людей і припинення пандемії", – заявив Байден під час відеоконференції, її текстову версію опубліковано на сайті Білого дому.

За даними Фонду сім'ї Кайзер, у США майже 17 млн підлітків віком 12–15 років (приблизно 5,3% населення країни).

Контекст:

10 травня Управління з продовольства і медикаментів США (FDA) розширило перелік людей, яким можна в екстреному порядку вакцинуватися проти коронавірусу препаратом виробництва Pfizer/BioNTech, включивши в нього підлітків 12–15 років.

США стали другою країною, яка схвалила вакцину Pfizer/BioNTech для дітей, першою аналогічне рішення ухвалила Канада.

Препарат схвалили після того, як 31 березня Pfizer і BioNTech заявили про 100-відсоткову ефективність своєї вакцини проти COVID-19 для підлітків 12–15 років.

За даними CDC станом на 14 травня, у США 46,6% населення (приблизно 154,6 млн осіб) дістали хоча б одну дозу вакцини проти COVID-19. Повну вакцинацію проти коронавірусу провели орієнтовно 35,8% (майже 119 млн) американців.

Для застосування у США дозволено вакцину компаній Pfizer/BioNTech (її ефективність оцінюють у 95%) і вакцину від компанії Moderna (ефективність на рівні 94,1%).

Також дозвіл дістав препарат Johnson & Johnson (ефективність від 66% до 72%). 13 квітня американські регулятори рекомендували зупинити його використання через випадки тромбозу. 23 квітня у спільній заяві експерти Управління із санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) і CDC рекомендували відновити використання вакцини Janssen компанії Johnson & Johnson.

Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.

Влада США планує до Дня незалежності країни – 4 липня – вакцинувати як мінімум однієї дозою вакцини проти коронавірусу 70% населення.