У Великобританії запропонували побудувати завод із виробництва зброї для України на території Польщі

Еллвуд: переговори з Польщею щодо проєкту вже почалися
Фото: Rt. Hon. Tobias Ellwood MP / Facebook
Голова комітету з оборони парламенту Великобританії Тобіас Еллвуд вважає за потрібне створення в Європі нового підприємства з виробництва зброї для України. Про це 25 січня писало The Telegraph.

За його словами, уряди західних країн продемонстрували брак стратегічного прогнозування, щоб ефективно допомогти Україні "вижити і процвітати". Рішення про постачання бойових танків, на його думку, правильне, але "нестійке" через складні ланцюжки передавання танків і боєприпасів до них.

"Це просто неможливо в довгостроковій перспективі. Танки сьогодні – так. Але нам потрібна довгострокова стратегія, щоб переконатися, що Україна може захистити себе", – сказав він.

Еллвуд зазначив, що на тлі скорочення запасів у західних арміях необхідно створити в Польщі великий завод із виробництва озброєнь. Це могло б допомогти перетворити українські Збройні сили "на більш незалежні".

"Зробімо це для України, щоб вони могли закуповувати власне обладнання відповідно до своїх специфікацій – можливо, стандартів НАТО – і мати постійно захищений ланцюжок постачань", – заявив депутат парламенту.

Він додав, що переговори з Польщею про розміщення такого об'єкта вже почалися, Еллвуд вважає, що Великобританія має взяти на себе провідну роль у цьому проєкті. Він також припустив, що на заводі можна буде виготовляти танки Leopard 2 за ліцензією від Німеччини. Це значно послабить тиск на західні збройові компанії, які намагаються впоратися з потребами війни в Україні й необхідністю поповнення запасів у збройних силах НАТО, сказав він.

Контекст:

У листопаді 2022 року "Укроборонпром" повідомив, що Україна й щонайменше шість країн – членів НАТО спільно розроблятимуть і вироблятимуть важке озброєння й військову техніку. Ідеться про співпрацю з Польщею, Чехією, Францією, Данією та ще кількома країнами, угоди з якими не передбачають розголошення інформації. У компанії уточнили, що разом із західними партнерами "створюють спільні оборонні підприємства, будують лінії виробництва боєприпасів замкнутого циклу, спільно виробляють броньовану техніку й реактивні системи залпового вогню і спільно розробляють нові високотехнологічні зразки озброєння".

"Укроборонпром" вже налагодив серійне виробництво 82-мм мінометних пострілів на потужностях однієї із країн – членів НАТО.