ВООЗ виявила проблеми на заводі з виробництва російської вакцини проти COVID-19 "Супутник V"

ВООЗ виявила проблеми зі стерильністю на заводі з виробництва російської вакцини "Супутник V"
Фото: EPA
Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) виявила проблеми із цілісністю даних контролю якості та результатів випробувань на заводі з виробництва російської вакцини "Супутник V" "Фармстандарт-УфаВИТА" у Башкортостані (РФ). Про це пише The Guardian із посиланням на попередній звіт ВООЗ.

ВООЗ також виявила проблеми з перехресним зараженням і стерильністю, відстеженням та ідентифікацією партій вакцин на заводі, який відповідає за розлив у флакони російської вакцини, виготовленої в інших країнах.

Компанія пізніше повідомила, що проблеми на заводі повністю усунули, і запросила ВООЗ для ще однієї перевірки.

Загалом співробітники ВООЗ із 31 травня до 4 червня перевірили чотири виробничі майданчики вакцини "Супутник V".

Російський препарат проти коронавірусу, який використовують у РФ і схвалений у більш ніж 60 країнах, проходить перевірку ВООЗ та Європейського агентства з лікарських засобів (EMA).

Контекст:

Вакцину "Супутник V" зареєстрували в Росії 11 серпня 2020 року. Президент Росії Володимир Путін стверджував, що вона є ефективною, формує стійкий імунітет і пройшла всі перевірки.

Вакцину "Супутник V" розкритикували в науковій спільноті, оскільки її зареєстрували до проходження третьої фази клінічних випробувань. У Росії заявляли про 95-відсоткову ефективність. У журналі The Lancet опублікували інформацію про ефективність на рівні 91,6%.

EMA почало перевіряти російську вакцину проти коронавірусу 4 березня. 23 березня голова EMA Емер Кук заявляла, що агентство готується до інспектування підприємств у РФ, де виготовляють "Супутник V", повідомляло видання Politico.

Єврокомісар із питань внутрішнього ринку Тьєррі Бретон казав в інтерв'ю,  яке вийшло 19 квітня, що ЕМА має вивчити документи, подані на реєстрацію вакцини, упродовж найближчих тижнів. Якщо регулятор схвалить вакцину, вона потрапить на ринок ЄС не раніше ніж наприкінці 2021 року, вважає Бретон.