Зараз американці оцінюють лише очікування від Трампа, але аж ніяк не його дії – політолог Шлінчак
Спочатку від президента США Дональда Трампа потрібно дочекатися реальних дій, і вже тоді проводити соціологічні опитування для визначення рівня його підтримки, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" політолог, голова правління Інституту міжнародної політики Віктор Шлінчак.
Дані соціологічних опитувань можуть досить швидко змінюватися, тому наразі немає підстав реагувати на зниження рівня схвалення роботи президента США Дональда Трампа до 40%. Таку думку в коментарі виданню "ГОРДОН" висловив політолог, голова правління Інституту міжнародної політики Віктор Шлінчак.
"Насправді показники соціологічних опитувань – річ швидко змінювана. І так відбувається дуже часто. Тому я б не став реагувати на низькі показники рейтингу Трампа. Зараз американці оцінюють лише очікування від Трампа, але аж ніяк не його дії. Усе залежатиме від його політики через три–чотири місяці, коли він увійде в свою колію, налаштує себе на повноцінну роботу і отримає всю повноту влади. Потрібно спочатку дочекатися реальних дій Трампа, а тоді вже проводити соціологічні опитування", – підкреслив Шлінчак.
Дані опитування американського інституту громадської думки Gallup станом на 11 лютого свідчать, що рівень схвалення роботи Трампа на посту президента США знизився до 40%. 22 січня 45% громадян США оцінювали роботу Трампа позитивно.
Дональд Трамп здобув перемогу над демократом Гілларі Клінтон на президентських виборах 8 листопада 2016 року. До виконання обов'язків президента він узявся 20 січня.
Найбільш суперечливе з перших рішень Трампа на посту голови Білого дому – імміграційний указ, який запровадив "екстремально жорсткі заходи перевірки" людей, що прибувають до країни. Указ забороняє в'їзд до США громадянам Ірану, Іраку, Ємену, Лівії, Сирії, Сомалі та Судану. Трамп зазначав, що указ не спрямований проти мусульман.
4 лютого федеральний суд у Сіетлі (штат Вашингтон) призупинив дію указу. Трамп назвав рішення судді сміховинним і пообіцяв скасувати його в апеляційній інстанції.
Проте 9 лютого Федеральний апеляційний суд США підтримав рішення суду в Сіетлі, підтвердивши призупинення дії указу до розгляду питання про його конституційність.